Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email wb | 2016-03-28 16:23 | Rozmiar tekstu: A A A

Razem przeciwko cyrkom ze zwierzętami

Olsztyn24
Pikieta Partii Razem pod cyrkiem w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Na jeden dzień Olsztyn odwiedził dziś (28.03) Cyrk Zalewski. Na godzinę przed rozpoczęciem widowiska, pod cyrkiem pikietę rozpoczęli działacze Partii Razem. Rozdając ulotki i eksponując stosowne hasła, protestowali przeciwko udziałowi zwierząt w cyrkowych przedstawieniach oraz przeciwko wynajmowaniu przez władze miasta terenu pod spektakle cyrkowe z udziałem zwierząt.

- Protestujemy, bo zwierzęta to nasi młodsi bracia, to są istoty mające swoje prawa i chcielibyśmy to uszanować - powiedziała Małgorzata Matuszewska-Boruc, organizatorka dzisiejszej akcji pod cyrkiem. - Prawa zwierząt w cyrku nie są zachowane, zwierzęta nie mają tam dobrych warunków. Chcemy przeciwko temu zaprotestować i pokazać bezsens takiego cyrku ze zwierzętami.  

Podczas zorganizowanej pod cyrkiem konferencji prasowej zostało odczytane stanowisko Partii Razem w sprawie organizowania spektakli cyrkowych z udziałem zwierząt.
R E K L A M A
banner
W proteście wzięły też udział osoby niezwiązane z Partią Razem, które pojawiły się pod cyrkiem na zaproszenie opublikowane na portalu społecznościowym facebook.

Więcej w tej sprawie na naszym filmie.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [7]
~Gift / 2016-03-31 14:27
Nie popieram tego zakazu, jak dla mnie to jest szukanie problemów na siłę. Cyrk bez zwierząt to nie to samo, jest już w sumie naszą tradycją.
~Amelia / 2016-03-31 11:56
Rzeczywiście tłum, 5 ssób! Prawda jest taka, że są zwierzęta które uwielbiają występować a do szkolenia nie trzeba używać przemocy. Protestują ci którzy nie mają pojęcia jak to wygląda za kulisami.
~Micia / 2016-03-29 14:39
Miałam okazje byc na tak zwanym zapleczu cyrku i to co widziałam, zupełnie inaczej wygląda niz to przedstawiają obrońcy zwierząt. Przestrzeń jest tak zorganizowana dla zwierząt, żeby zapewnić im jak najlepszy komfort. Widać cudowna więź opiekunów ze zwierzętami. Polskie cyrki to nie wschodnie cyrki!
~Lenka / 2016-03-29 14:21
Nie rozumiem tego calego "cyrku" z cyrkami... O co tu chodzi, bo raczej nie o zwiezreta, te sa chronione specjalnymi ustawami o przebywaniu w zwierzat w cyrku, sa nadzorowane przez Inspektorat weterynarii...
~Mila / 2016-03-29 13:46
Trochę mi to też wygląda na chwilową modę, bo jak chodzę do cyrku od kilku dekad co roku przynajmniej raz to nigdy takiego "cyrku" nie było, a w samym cyrku jako takim zwierzęta były zawsze, może się bardziej pochylić nad tym aby wszystko dobrze funkcjonowało, albo jeszcze lepiej a nie od razu wszystko zamykać , zakazywać itp.
~grzegorz / 2016-03-29 12:39
Klasyczny cyrk ze zwierzętami jest niejako częścią kultury europejskiej, uważam ze cala ta medialna nagonka na cyrki jest mocno rozdmuchana, nie dajemy nawet szansy wypowiedzieć sie drugiej stronie, posłuchać argumentów i sie do nich merytorycznie odnieść, to co się teraz dzieje to mam wrazenie przerzucanie sie niczym nie popartymi sloganami... Audiatur et altera pars ;)
~Tomek / 2016-03-29 10:22
Straszne tłumy ludzi !!!