Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2017-01-22 15:49 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyńskie obchody rocznicy Powstania Styczniowego

Olsztyn24
Obchody 154. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego zaprosił dzisiaj (22.01) na obchody 154. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Po raz pierwszy uroczyste obchody rocznic wybuchu powstania zorganizowano w Olsztynie w 2012 roku, kiedy obchodzona była 149. rocznica tego powstańczego zrywu.

Na dzisiejsze uroczystości złożyła się msza święta w kościele p.w. Bogurodzicy Dziewicy Matki Kościoła przy ul. Jarockiej, odprawiona w intencji powstańców styczniowych i wszystkich walczących o wolność Ojczyzny. Po mszy z montażem słowno-muzycznym wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 30 im. Marii Zientary-Malewskiej w Olsztynie.

Następnie uczestnicy uroczystości spotkali się przy ustawionym przy ul. Jarockiej obelisku upamiętniającym aresztowanie Wojciecha Kętrzyńskiego przewożącego broń powstańcom styczniowym. Tam z okolicznościowymi przemówieniami wystąpili m.in. Jerzy Szmit - wiceminister infrastruktury i budownictwa oraz Artur Chojecki - wojewoda warmińsko-mazurski.
R E K L A M A
banner
Po przemówieniach pod obeliskiem złożono wieńce i wiązanki kwiatów oraz zapalono znicze, a artylerzyści-rekonstruktorzy z Jonkowa oddali trzy honorowe salwy z zabytkowej armaty.

Przebieg uroczystości pod obeliskiem do obejrzenia w naszej wideorelacji.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [1]
~sushi / 2017-01-22 21:22
Pan wojewoda jest lekko w cieniu lokalnych polityków. Szkoda, bo to osoba z ogromnym potencjałem, która powinna częściej i mocniej być widoczna w naszej lokalnej polityce. Myślę, że PiS może na tym tylko zyskać.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Obchody 154. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego w Olsztynie

»

22-01-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl