Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2017-01-28 11:41 | Rozmiar tekstu: A A A

„Sztuka radości” Katarzyny Kaczmarek w Starym Ratuszu

Olsztyn24
Katarzyna Kaczmarek | Więcej zdjęć »
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprosiła wczorajszego popołudnia (27.01) do Galerii Stary Ratusz WBP na wernisaż wystawy malarstwa „Sztuka radości” Katarzyny Kaczmarek.

Autorka o swoich pracach:

Tworzyć może każdy, chociaż nie każdy może zostać artystą. Z pełną świadomością tego twierdzenia uważam, że wszelka twórczość ma potencjał nadawania sensu i rozwijania radości życia. Od czasu ukończenia studiów z dziedziny arteterapii, po bez mała dwudziestoletniej przerwie wkroczyłam ponownie na drogę twórczą. Tematami moich prac są najczęściej martwe natury z jabłkami i portrety przyjaciół. Zaczęło się od narysowania jabłka. W tym momencie zrozumiałam, że szukając szczęścia, gdzieś poza sobą, nigdy go nie znajdę. A przecież wystarczy dostrzec i docenić to, co jest w zasięgu ręki. Uwaga, skupienie na tym, co jest, przekierowuje z niedostępnego na możliwe. Zwykłe jabłko w zasięgu ręki jest tego kwintesencją. Kiedy zaczynam rysować, wpadam w rodzaj medytacji. Stąd realizm moich prac. Nie mogę przestać, aż nie wydobędę z obrazu wszystkiego, co wydaje mi się ważne dla oddania charakteru modela.
R E K L A M A
banner
Na wystawie w Galerii Stary Ratusz w Olsztynie pokazuję ponad dwadzieścia prac. Oprócz martwych natur są tu portrety przyjaciół. Czasem jedna osoba widnieje w kilku wersjach, ponieważ poszukuję jak najlepszego oddania jej istoty. Prawie każda praca, którą kończę, rozpoczyna nowy wątek do rozwinięcia w kolejnej.


Wystawę można oglądać do 9 lutego 2017 r.

*****
Katarzyna Kaczmarek - w 1985 r. ukończyła studia pedagogiczno-plastyczne w Krakowie. Od 2000 r. mieszka w Olsztynie, gdzie w ARiMR zajmuje się zawodowo promocją i szkoleniami. W 2012 r. ukazała się książka, której jest współautorką, pt. „Metoda Joyness. Jak zapomnieć o smutku i cieszyć się życiem”. Rozwinęła w niej ideę wartościowej samorealizacji dzięki pasji twórczej. W 2013 r. ukończyła Arteterapię w Akademii Sztuk Pięknych, Akademii Muzycznej i Uniwersytecie Medycznym w Gdańsku i prowadzi warsztaty rozwoju osobistego Sztuka Radości®. Jest autorką dwóch wystaw indywidualnych: Miejska Biblioteka w Szczytnie (2014 r.) oraz Galeria Mariacka w Gdańsku (2015 r.).
Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wernisaż wystawy malarstwa Katarzyny Kaczmarek

28-01-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl