Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
FWM | 2017-02-06 12:24 | Rozmiar tekstu: A A A
Mistrzowski recital fortepianowy w olsztyńskiej filharmonii

Fortepian do sześcianu

Olsztyn24
Viacheslav Zubkov | Więcej zdjęć »
„Fortepian do sześcianu” – tak można by nazwać program mistrzowskiego recitalu fortepianowego w wykonaniu Viacheslava Zubkova, który odbędzie się 10 lutego 2017 r., o godz. 19.00, w sali koncertowej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Rozległy repertuar recitalu obejmuje kompozycje epoki baroku - transkrypcje utworów organowych J. S. Bacha, po standardy jazzowe Paula Desmonda i Edena Ahbeza. Ponadto w programie utwory Schuberta/Liszta, Mozarta/Liszta, Czajkowskiego oraz Rachmaninowa.

Tak bardzo zróżnicowany dobór repertuaru wymaga od pianisty dużej odwagi i zarazem niemałej fantazji. Ta swoista podróż w czasie w wykonaniu Viacheslava Zubkova będzie świetną okazją do pokazania, jak na przestrzeni wieków kształtowała się fortepianowa faktura, rozwijała się harmonia i melodyka oraz jak ewoluowały muzyczne formy.

Barok, klasycyzm, romantyzm i wreszcie jazzowa improwizacja, choć oddalone od siebie w „muzycznej przestrzeni” doskonale komponują się ze sobą, tworząc w uszach współczesnego słuchacza harmonijny kolaż. Wszak ta prawdziwa Muzyka jest tylko jedna.
R E K L A M A
banner
Viacheslav Zubkov urodził się 3 października 1976 roku w Kijowie. Ukończył Ukraińską Państwową Akademię Muzyczną im. Piotra Czajkowskiego, w której odbył również staż - asystenturę w 2002 roku w klasie prof. B. Arkhimowicza. Pianista jest zwycięzcą międzynarodowych i ukraińskich konkursów muzycznych w tym: Ogólnoukraińskiego konkursu im. S. Rachmaninowa (1993, Cherson), II Międzynarodowego Konkursu Młodych Pianistów im. W. Horowitza (1997, Kijów), Włoskiego Międzynarodowego Konkursu Fortepianowego (2000). Jest również laureatem III nagrody I-ego Międzynarodowego Konkursu im. W. Krajniewa (1992, Charków, Ukraina).

Pianista z powodzeniem koncertował w Niemczech, Szwecji, na Węgrzech, w Chorwacji, Rosji, Mołdawii, Holandii i USA. Wystąpił m.in. na scenie  Concertgebouw w Amsterdamie, w Carnegie Hall w Nowym Jorku (z grupą laureatów konkursu imienia W. Horowitza).

Ma na swoim koncie współpracę z najlepszymi ukraińskimi orkiestrami i dyrygentami. Ważnym elementem artystycznej aktywności Viacheslava Zubkova jest popularyzowanie twórczości Serhija Bortkevycza, popularnego w Europie kompozytora, który działał w pierwszej połowie XX wieku. Viacheslav Zubkov został pierwszym wykonawcą trzech koncertów fortepianowych S. Bortkevycza wykonując je m.in. w salach koncertowych na Ukrainie, Białorusi oraz w USA. W ostatnim czasie pianista rozpoczął współpracę z Maestro Michaiłem Kazinikiem. Jej efektem była trasa koncertowa po największych salach koncertowych Rosji (Moskwa, Sankt Petersburg, Czelabińsk, Niżnyj Nowogród, Kazań, Iżewsk), Białorusi (Mińsk), Łotwy (Ryga), Estonii (Tallin), Finlandii (Helsinki) i USA (Nowy Jork, Chicago, Boston).

******

10 lutego 2017, piątek, godz. 19.00 sala koncertowa filharmonii

Mistrzowskie Recitale Fortepianowe – Viacheslav Zubkov (Ukraina)

Program:

» Johann Sebastian Bach:
- Preludium chorałowe f-moll, opr. F. Busoni
- Chorał z Kantaty G-dur nr 147, BWV 147; opr. M. Hess
- Preludium chorałowe b-moll; opr. A. Siloti


» Franz Shubert / Ferenc Liszt:
- Wohin z cyklu „Die schöne Müllerin” op. 25,
- Serenada Erstarrung z cyklu „Winterreise” op. 89,
- Du bist die Ruh 59 nr 3,
- Valse-caprice nr 6;


» Wolfgang Amadeus Mozart/Ferenc Liszt
- Wspomnienia Don Juana

» Piotr Czajkowski
- Intermezzo, Trepak, Andante – Suita z baletu „Dziadek do orzechów” (opr. M. Pletnev)
- Parafraza na tematy z opery „Eugeniusz Oniegin” (opr. P. Pabst – V. Zubkov.)


» Sergiusz  Rachmaninow
- Bzy op. 21 nr 5;
- Wokaliza, Wiosenne powodzie (opr. E. Wild)


» Improwizacje jazzowe na tematy:
Nature Boy (Eden Ahbez), Take Five (Paul Desmond)

Bilety w cenie 40 zł normalny i 30 zł ulgowy do nabycia w kasie pon.-pt. w godz.10-18 oraz poprzez stronę internetową filharmonii http://bilety.filharmonia.olsztyn.pl/

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl