Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2017-02-06 14:58 | Rozmiar tekstu: A A A

Podpisano umowy ws. VI Majówki z łukiem i koniem

Olsztyn24
Od lewej: Szymon Drej, Gustaw Marek Brzezin i Michał Sanczenko | Więcej zdjęć »
W Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie dyrektor Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku Szymon Drej i marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin podpisali dzisiaj (6.02) list intencyjny i porozumienie o współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Łucznictwa Konnego oraz firmą AMM Archery reprezentowanymi przez Michała Sanczenko przy organizacji „VI Majówki z łukiem i koniem”.

Tegoroczna „Majówka z łukiem i koniem” odbędzie się podczas długiego majowego weekendu pod międzynarodową nazwą International Mounted Archery Games. Na Polach Grunwaldu zobaczymy 30. zawodników z 10. krajów (m.in. Węgier, Niemiec, Francji Malezji - po raz pierwszy, USA i Iranu). Pojawią się Mistrz Świata na Torze Koreańskim z 2012 roku Ali Ghoorchian, Wicemistrz Świata Toru Koreańskiego z 2015 roku Wojciech Osiecki oraz najlepsza łuczniczka konna świata (ma na swym koncie 2 wciąż aktualne rekordy na Torze Węgierskim i Koreańskim) Anna Sokólska.

Zawody zostaną rozegrane w trzech konkurencjach - Węgierskiej, Koreańskiej i Grunwaldzkiej (na bazie Toru Polskiego). To właśnie ta ostatnia będzie szczególnie promowana w czasie tegorocznej majówki, ponieważ poświęcone będą jej 2 dni zawodów. Podczas jej wykonywania zawodnik galopuje na koniu po krętym torze (zmiany kierunku mogą wynosić nawet 180 stopni) i strzela z łuku do tarcz ustawionych w różnych konfiguracjach i odległościach.
R E K L A M A
banner
Jak mówią organizatorzy wydarzenia - Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku, firma z branży łucznictwa konnego AMM Archery praz Polskie Stowarzyszenie Łucznictwa Konnego - jest to najbardziej lubiana i wyczekiwana przez zawodników konkurencja.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Podpisanie porozumień ws. organizacji „VI Majówki z łukiem i koniem”

»

06-02-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl