Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2016-05-01 21:42 | Rozmiar tekstu: A A A

Majówka z łukiem i koniem rozpoczęła się na Polach Grunwaldzkich

Olsztyn24
Majówka z łukiem i koniem | Więcej zdjęć »
Na Polach Grunwaldzkich rozpoczęła się dzisiaj (1.05) trzydniowa impreza plenerowa pod hasłem „Majówka z łukiem i koniem”. Doroczną imprezę inaugurującą letni sezon pod Grunwaldem po raz piąty zorganizowało Muzeum Bitwy pod Grunwaldem.

Największą atrakcją wydarzenia są pokazy umiejętności strzelania z łuku z grzbietów galopujących koni, bowiem u stóp wzgórza pomnikowego rozgrywane są V Międzynarodowe Zawody Łucznictwa Konnego zaliczane do Pucharu Europy. W zawodach bierze udział 44. łuczników konnych z 13. krajów: Polski, Francji, USA, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Niemiec, Irlandii, Węgier, Finlandii, Litwy, Turcji, Iranu i Serbii.

Dzisiaj łucznicy rywalizowali w konkurencji węgierskiej. W kolejnych dniach rozegrane zostaną: konkurencja koreańska i konkurencja polska. Zawody będzie można obserwować w poniedziałek (2.05) w godz. 10-15, a we wtorek (3.05) - w godz. 10-14. Atrakcyjny dla publiczności może być też nocny turniej łuczniczy, który rozpocznie się w poniedziałek o godz. 21, a we wtorek - bitwa łuczników z udziałem zawodników i publiczności (początek o godz. 14.30.
R E K L A M A
banner
Zakończenie majówki zaplanowano na wtorek, godz. 16. Wtedy to odbędzie się ceremonia zamknięcia mistrzostw i wręczenie nagród zwycięzcom.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Majówka z łukiem i koniem 2016 na Polach Grunwaldzkich

»

01-05-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl