Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-02-09 20:29 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyńskie Hospicjum działa już 15 lat

Olsztyn24
Jubileuszowa uroczystość w Hotelu Park w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Prowadzone przez Olsztyńskie Stowarzyszenie Hospicyjne „Palium” w budynku Szpitala Miejskiego przy ul. Wojska Polskiego w Olsztynie hospicjum działa już 15 lat. Z tej okazji władze stowarzyszenia zorganizowały dzisiaj (9.02) jubileuszową uroczystość.

Na zorganizowaną w olsztyńskim Hotelu Park uroczystość przybyli m.in. przedstawiciele wojewody warmińsko-mazurskiego, samorządu województwa i miasta Olsztyna, duchowieństwo, dyrektorzy olsztyńskich placówek i organizacji służby zdrowia, reprezentanci placówek pomocy społecznej oraz przedstawiciele stowarzyszeń prowadzących na Warmii i Mazurach podobną do stowarzyszenia „Palium” działalność.

Wicemarszałek województwa Wioletta Śląska-Zyśk i członek zarządu województwa Marcin Kuchciński przywieźli ze sobą Honorową Odznakę „Za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego”. Odznaczeniem udekorowali prezes stowarzyszenia „Palium” Teresę Kocbach.
R E K L A M A
banner
Z jubileuszowymi gratulacjami i życzeniami dla stowarzyszenia oraz pracowników hospicjum wystąpili m.in. Agnieszka Warakomska-Poczobut - dyrektor Biura Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, Jarosław Słoma - wiceprezydent Olsztyna oraz Halina Ciunel - przewodnicząca Rady Miasta Olsztyna.

Ważnym punktem uroczystości były podziękowania dla osób wspierających hospicjum i pracowników tej placówki. Statuetki i tytuły Przyjaciela Hospicjum 2017 przyznano:

» inż. Marianowi Zdunkowi,
» dr Wiesławie Pokropskiej,
» mec. Robertowi Nogackiemu,
» Rotary Club Olsztyn Varmia,
» prof. Tomaszowi Stompurowi.

Statuetki Anioły Hospicjum otrzymali:

» Stanisław Brek,
» Bogdan Brzostowski,
» Irma Kardash.

Było też wiele innych wyrazów wdzięczności popartych pamiątkowymi tabliczkami, dyplomami i kwiatami.

Niewątpliwą atrakcją uroczystości był wykład Szymona Hołowni - dziennikarza i publicysty, założyciela kilku fundacji pomagających osobom chorym. Tytuł wykładu to „Świat jako hospicjum. Czyli o tym, jak myślenie o końcu życia pomaga żyć do końca”. Po wykładzie Szymon Hołownia podpisywał swoje książki, których napisał już kilkanaście. Zebrane dzisiaj środki ze sprzedaży książek w całości zasilą konto najmłodszej fundacji Hołowni - Dobra Fabryka.

Na koniec organizatorzy uroczystości zaprosili uczestników na koncert Chóru Dziewczęcego Cantabile pod dyrekcją Agaty Wilińskiej, a potem jeszcze na jubileuszowy tort.

Więcej o uroczystości na naszych zdjęciach i filmach.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Jubileusz 15-lecia Hospicjum w Olsztynie (1)

09-02-2017

image galeria
Jubileusz 15-lecia Hospicjum w Olsztynie (2)

09-02-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl