Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2017-02-10 11:19 | Rozmiar tekstu: A A A
Czy zostaną wprowadzone kolejne zmiany?

Burza wokół parkowania na Starym Mieście

Olsztyn24
Spotkanie odbyło się w olsztyńskim ratuszu | Więcej zdjęć »
W gorącej atmosferze przebiegało wczorajsze (10.02) spotkanie z mieszkańcami Olsztyna w ratuszu zorganizowane przez Urząd Miasta. Licznie przybyli Olsztynianie, w dużej mierze przedsiębiorcy prowadzący swą działalność na starówce, przyszli interweniować w sprawie wprowadzonego w listopadzie ubiegłego roku zakazu parkowania wokół Starego Ratusza.

Spotkanie oscylowało wokół trzech termatów - wspomnianego zakazu parkowania oraz problemu z miejscami parkingowymi na i w obrębie olsztyńskiej starówki, prezentacji planu działań uatrakcyjnienia Starego Miasta oraz zmian w organizacji ruchu mających wejść w życie na czas przebudowy ulic Partyzantów i Pieniężnego (prezentacje są dostępne w zapisach wideo spotkania.

Żaden z powyższych tematów nie wzbudził tyle emocji, co wspomniany zakaz parkowania na starówce i konsekwencje, jakie wywołuje wyłączenie 28. miejsc z użytku zarówno dla mieszkańców, co i przedsiębiorców. Podnoszono między innymi, że w okresie zimowym powoduje to znaczący spadek zainteresowania Starym Miastem, spadek dochodów i wręcz powoduje zamykanie lokali, ponieważ chętni do korzystania z takich miejsc szukają lokalizacji z łatwym parkowaniem i unikną spacerów w kiepskich warunkach pogodowych. Dodatkowym problemem są mandaty nakładane na dostawców towarów do lokali i sklepów, którzy zatrzymują się tam na czas wyładunku. Postulowano m.in. przywrócenie poprzedniej organizacji ruchu w tym miejscu do czasu wybudowania nowych parkingów wokół starówki, ponieważ 550 miejsc obecnie dostępnych to zbyt mało.
R E K L A M A
banner
Przeciwnicy powrotu samochodów na starówkę mówili natomiast, że na opustoszenie starówki nie wpływa tyle brak wyłączonych z użytku miejsc parkingowych, co brak reklamy umiejscowionych tam lokali i sklepów, skracanie godzin otwarcia i brak rozbudowanej oferty dla osób odwiedzających Stare Miasto w ciągu tygodnia.

Do głosów uczestników spotkania odniósł się prezydent miasta Piotr Grzymowicz, obecny na spotkaniu. Przypomniał on m.in. powody wprowadzenia debatowanych zmian oraz plany miasta w sprawie usprawnienia komunikacji w mieście (wypowiedź prezydenta oraz dyskusja dostępne są w materiałach wideo).

Wczorajsze spotkanie było pierwszym z cyklu.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Spotkanie z mieszkańcami Olsztyna dot. Starego Miasta (1)

»

09-02-2017

image
Spotkanie z mieszkańcami Olsztyna dot. Starego Miasta (2)

»

10-02-2017

image
Spotkanie z mieszkańcami Olsztyna dot. Starego Miasta (3)

»

10-02-2017

image
Spotkanie z mieszkańcami Olsztyna dot. Starego Miasta (4)

»

10-02-2017

image
Spotkanie z mieszkańcami Olsztyna dot. Starego Miasta (5)

»

10-02-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl