Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2017-02-13 16:04 | Rozmiar tekstu: A A A

Trzy bliźniacze porody w ciągu jednego dnia

Olsztyn24
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie
Przyjście na świat dwojaczków w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nie jest czymś wyjątkowym. Jednak trzy takie porody w ciągu 3,5 godziny należą już do rzadkości.

Do takiego właśnie zdarzenia doszło w poniedziałek (6.02). Seria porodów rozpoczęła się o godz. 8.40 od przyjścia na świat dziewczynki, do której po minucie dołączył braciszek. Następnie o godz. 10.32 i 10.33 druga mama urodziła także chłopca i dziewczynkę, a ponieważ był to poród przedwczesny, obaj przebywają w inkubatorach pod opieką lekarzy i pielęgniarek z Oddziału Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka. Trzeci podwójny poród, tym razem chłopca i dziewczynki, rozpoczął się o godz. 11.58, a dwie minuty później oboje byli już na świecie. Podobnie jak para, która urodziła się najwcześniej - razem z mamą są już w domach.

Lekarze ze Szpitala Wojewódzkiego informują, że m.in. z powodów leczenia niepłodności wzrasta liczba mnogich ciąż. W 2016 r. przyszło w nim na świat 113 par bliźniąt, a rekordowym miesiącem był czerwiec, kiedy takich porodów było 16. W ub. roku w Szpitalu Wojewódzkim jeden raz urodziły się trojaczki.
R E K L A M A
banner
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl