Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
UG Dywity | 2017-02-14 13:31 | Rozmiar tekstu: A A A

Bezpłatne lodowisko zimowym hitem Dywit!

Olsztyn24
W tym roku z lodowiska w Dywitach skorzystało już ponad 2 tys. osób (fot. Promocja UG Dywity)
Ponad 2 tysiące osób skorzystało od początku stycznia z bezpłatnego lodowiska w Dywitach. Największe obłożenie jest w weekendy, kiedy to ślizgają się całe rodziny z Gminy Dywity, ale i pobliskiego Olsztyna. Warto jeszcze skorzystać z lodowiska, bo wkrótce dodatnia temperatura może spowodować zakończenie sezonu łyżwiarskiego.

Bezpłatne lodowisko w Dywitach funkcjonuje na zmodernizowanym placu betonowym przy stadionie w centrum wsi od 4 stycznia 2017 roku. Lodowisko ma wymiary 35 na 20 metrów, jest wyposażone w profesjonalne bandy ochronne i oświetlenie. O przygotowanie gminnego lodowiska zadbali, podobnie jak w ubiegłym roku, strażacy ze Spręcowa i Tomasz Korsak, opiekun stadionu. Ten ostatni dba o taflę, uzupełnia ubytki wody, odśnieża ślizgawkę i poleruje ją szczotkami.

- Tafla jest w znakomitym stanie, co zachęca mieszkańców do częstych odwiedzin – mówi Tomasz Korsak.
R E K L A M A
banner
Według wstępnych szacunków ślizgawkę w Dywitach od początku stycznia odwiedziło ponad 2 tysiące osób, głównie mieszkańców gminy Dywity, ale również gości z Olsztyna. Największe oblężenie jest w weekendy, gdy ślizgają się całe rodziny. Ważna uwaga! Na lodowisko trzeba przynieść własne łyżwy. Na obiekcie dostępne są za to bramki i kije hokejowe.

- Zachęcamy do jazdy, bo być może to ostatnie dni funkcjonowania obiektu – mówi Julian Wojgieniec, kierownik referatu bezpieczeństwa, sportu i transportu publicznego Urzędu Gminy w Dywitach. – Synoptycy prognozują ocieplenie, więc warto się pospieszyć i jeszcze skorzystać z gminnej i co najważniejsze, bezpłatnej ślizgawki.

Lodowisko w Dywitach jest czynne w poniedziałek od godz. 16 do 20, a od wtorku do niedzieli w godz. od 12 do 20. Zapraszamy!

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl