Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2017-02-14 15:47 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyńskie Wodociągi budują farmę fotowoltaiczną

Olsztyn24
Farma fotowoltaiczna (fot. archiwum)
Na dawnym placu składowym Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji przy ul. Oficerskiej w Olsztynie rusza budowa farmy fotowoltaicznej. Rocznie ma produkować 100 MWh energii elektrycznej. Najważniejszym celem projektu jest zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza, głównie emisji dwutlenku węgla.

- Przedmiotem projektu jest budowa instalacji fotowoltaicznej na potrzeby funkcjonowania bazy sprzętu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Olsztynie – mówi Agnieszka Remisiewicz-Sokołowska, specjalista ds. inwestycji. - Projekt przyczyni się do zwiększenia udziału odnawialnych źródeł energii w ogólnym bilansie energetycznym przedsiębiorstwa i co za tym idzie - całego regionu, przez budowę infrastruktury do wytwarzania i dystrybucji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych.

Wartość inwestycji to ponad 810 tys. zł netto. Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 wyniesie 71 proc. Prace zakończą w czerwcu 2017 r.
R E K L A M A
banner
Nie jest to pierwsza inwestycja olsztyńskiego PWiK zmierzająca do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla. Od 2011 r. z podgrzanej energią słoneczną wody korzystają już pracownicy biurowca przy ul. Oficerskiej, Stacji Uzdatniania Wody „Karolin” oraz przepompowni ścieków przy ul. Artyleryjskiej.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl