Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Nu Media | 2016-04-11 21:52 | Rozmiar tekstu: A A A

Naturalne ciepło

Olsztyn24
(fot. Nu Media) | Więcej zdjęć »
Warmia i Mazury mają jeden z największych udziałów odnawialnych źródeł energii. W 2012 roku energia produkowana z natury stanowiła ponad 70% ogółu energii elektrycznej produkowanej w regionie. Jednak w skali kraju to cały czas zbyt mało.

Kto nie chciałby płacić mniej za prąd, albo nie martwić się już wysokim rachunkiem za ogrzewanie? Chętnych na pewno jest wielu. Jednak same chęci nie wystarczą. Trzeba zacząć działać i wykorzystywać do tego celu naturę. Wydaje się proste i takie też jest. Panele fotowoltaiczne zmieniają energię promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Dzięki umieszczeniu ich na dachu budynku zaopatrujemy się w darmowy prąd, który można wykorzystać m.in. do ogrzewania wody czy pomieszczeń. Wykorzystując słońce jako naturalny i darmowy „grzejnik” dbamy o środowisko naturalne oraz o czystość powietrza. Energia ze słońca pozwala uzyskać prąd bez ingerencji w naturę, bez hałasu oraz bez emisji zanieczyszczeń.

Pozyskując energię ze słońca przyczyniamy się do spadku emisji gazów cieplarnianych do atmosfery. Jest to szczególnie istotne  na Warmii i Mazurach, gdzie prawie 50% terenu województwa stanowią obszary prawnie chronione. Unikatowe w skali kraju i Europy walory krajobrazowe i przyrodnicze zasługują na szczególną uwagę i dbałość. Przyczynić się do tego mogą inwestycję znacznie ograniczające wytwarzanie prądu metodą tradycyjną na rzecz energii słonecznej.
R E K L A M A
banner
Zastosowanie energooszczędnych technologii i wprowadzania systemów zarządzania energią ważne jest w każdym aspekcie funkcjonowania, od domów mieszkalnych, przez budynki użyteczności publicznej, na dużych fabrykach kończąc. Wprowadzenie ekologicznych systemów wytwarzania i wykorzystywania energii  pochodzącej ze źródeł odnawialnych wpłynie znacząco na redukcję kosztów ich funkcjonowania, co bezpośrednio przełoży się na zwiększenie ich konkurencyjności.

Do 2020 roku Polska ma obowiązek przejść częściowo na odnawialne źródła energii. Wsparcie inwestycji wykorzystujących takie źródła do produkcji energii elektrycznej jest kluczowym priorytetem województwa warmińsko-mazurskiego. Efektywność energetyczna jest jednym z filarów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Nu Media

Publikację dofinansowano  ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Z D J Ę C I A
AS
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl