Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D./inf.pras. | 2017-02-14 18:41 | Rozmiar tekstu: A A A

Marszałek o sytuacji w UE i jej skutkach dla regionu

Olsztyn24
Marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin | Więcej zdjęć »
Jak mogą wyglądać fundusze unijne na Warmii i Mazurach po 2020 roku? Czy Brexit wywoła dziurę budżetową, która już teraz uszczupli pulę środków europejskich? O polityce Unii Europejskiej podczas briefingu prasowego w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie opowiedział dzisiaj (14.02) marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin, który reprezentuje Warmię i Mazury w Komitecie Regionów w Brukseli.

350 przedstawicieli europejskich regionów i miast od ponad 20 lat aktywnie wpływa na politykę Unii Europejskiej w 5-letnich kadencjach. Swoją pracę w Komitecie Regionów rozpoczął jedyny reprezentant Warmii i Mazur - marszałek Brzezin, zastępując tym samym byłego marszałka Jacka Protasa.

Polska delegacja do Komitetu Regionów liczy w sumie 21 osób - 9 marszałków województw i 12 przedstawicieli samorządów powiatowych oraz gminnych.

- Dzięki znajomości lokalnych doświadczeń i problemów mamy szczególną rolę przybliżania regionalnych realiów instytucjom unijnym - tłumaczy marszałek. - Dyskusjom o znaczeniu strategicznym nadajemy lokalny kontekst, bo skutki takich decyzji odczujemy finalnie wszyscy.
R E K L A M A
banner
A skutki te mogą być poważne. Już teraz zachodzi obawa o dostępność środków na rozwój unijnych regionów. Z powodu Brexitu z unijnej kasy znikną miliony euro, ponieważ po wystąpieniu z UE Wielka Brytania przestanie opłacać składki członkowskie i, jak twierdzi marszałek Brzezin, uzupełnienie ich przez pozostałe w unii państwa jest mało prawdopodobne. Dlatego też podkreśla, że należy korzystać z dostępnych w obecnej perspektywie finansowej (lata 2014-2020) środków jak najszybciej, ponieważ może się okazać, że po ewaluacjach (odbywają się co 2 lata) może ich zabraknąć i inwestycje ubiegające się o finansowanie unijne w późniejszych okresach perspektywy nie zostaną przyjęte do realizacji.

Więcej informacji w zapisie wideo briefingu.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Briefing marszałka województwa Gustawa Brzezina nt. sytuacji w UE

14-02-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl