Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Olgierd Dąbrowski-Żegalski | 2017-02-21 14:43 | Rozmiar tekstu: A A A

Podejrzany list powodem ewakuacji olsztyńskiego sądu

Olsztyn24
Sąd Okręgowy w Olsztynie
Tajemnicza przesyłka pocztowa, która dzisiaj (21.02) rano została otwarta w Sądzie Okręgowym w Olsztynie, była powodem ewakuacji z budynku wszystkich pracowników i interesantów. Alarm bombowy okazał się fałszywy.

Dzisiaj rano pracownik sekretariatu II Wydziału Karnego Sądu Okręgowego w Olsztynie otworzył list, w którym znajdowało się ostrzeżenie, że w budynku sądu są ukryte trzy bomby. W przesyłce była też umieszczona koperta z niezidentyfikowaną zawartością. Kierownictwo sądu o zaistniałej sytuacji natychmiast poinformowało odpowiednie służby.  

Po godzinie 9. na miejsce zdarzenia przyjechała policja, kilka zastępów straży pożarnej (w tym pluton chemiczny) oraz karetka pogotowia. Z uwagi na to, że nikt nie mógł już wejść do budynku sądu ani go opuścić, zarządzono przerwy w rozprawach. Funkcjonariusze w ciągu kolejnych kilkudziesięciu minut dokładnie przeszukali wszystkie pomieszczenia sądu, ale nie znaleźli w nich żadnych materiałów wybuchowych.
R E K L A M A
banner
Ewakuacji jednak nie udało się uniknąć. Z uwagi na to, że w podejrzanej kopercie znajdowała się niezidentyfikowana substancja około godziny 11. budynek sądu musiało opuścić 230. pracowników oraz wszyscy interesanci. Strażacy mogli wówczas zabezpieczyć i poddać dezynfekcji sądowe pomieszczenia, do których dostarczono tajemniczą przesyłkę.

Koperta z niezidentyfikowaną substancją została dostarczona do laboratorium, gdzie chemicy sprawdzą, czy może ona stanowić zagrożenie dla życia lub zdrowia. Wyniki tych badań powinny być znane w ciągu kilku godzin.

Dodajmy, że o godzinie 12. pracownicy sądu mogli bezpiecznie wrócić do swoich zajęć. Sędziowie kontynuują zaplanowane na ten dzień rozprawy.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl