Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb. | 2017-02-21 19:10 | Rozmiar tekstu: A A A

Lutowa sesja sejmiku województwa

Olsztyn24
XXIV sesja Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (fot. Marek Matuszewski - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Na XXIV sesji w tej kadencji zebrał się dzisiaj (21.02) Sejmik Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Radni debatowali w stałym miejscu obrad - w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.

Wiodącym tematem sesji był raport z realizacji programy ochrony środowiska województwa warmińsko-mazurskiego na lata 2011-2014. Ten punkt porządku obrad ściagnął do sali sesyjnej i pod budynek Urzędu Marszałkowskiego grupę mieszkańców Korsz, którzy od kilku lat domagają się cofnięcia pozwolenia zintegrowanego na działanie w Korszach zakładu recyklingu akumulatorów. Zdaniem części mieszkańców tej miejscowości, zakład zanieczyszcza atmosferę szkodliwym dla człowieka ołowiem. Uważają oni, że w zamknięciu zakładu może pomóc im marszałek województwa. Ten jednak ma trudny orzech do zgryzienia, bowiem przedstawiciele zakładu twierdzą, że spełniają najsurowsze normy środowiskowe, które często są sprawdzane przez sanepid i Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska.

Przed rozpoczęciem obrad marszałek Gustaw Marek Brzezin w imieniu samorządu województwa pożegnał odchodzącego ze służby w więziennictwie płk. Andrzeja Bartkiewicza, dotychczasowego Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Olsztynie. Jednocześnie marszałek powitał następczynię płk Bartkiewicza - ppłk Elżbietę Jankowską. Było też podziękowanie marszałka dla Małgorzaty Błyskun, która do października ub.r. była Dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie. Po zmianie na tym stanowisku Małgorzata Błyskun pozostała w filmie na stanowisku zastępcy dyrektora ds. gospodarki leśnej.
R E K L A M A
banner
Były też podziękowania dla samorządu województwa. Specjalne dyplomy z podziękowaniami za pomoc w organizacji pokazów lotniczych Mazury AirShow 2017 na lotnisku w Wilamowie k/Kętrzyna odebrali marszałek Gustaw Marek Brzezin i przewodniczący sejmiku Piotr Żuchowski.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl