Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2017-02-24 22:06 | Rozmiar tekstu: A A A

„Panoramę Miodówka” prezentuje Galeria Stary Ratusz WBP

Olsztyn24
Łukasz Zedlewski i Iwona Bolińska-Walendzik | Więcej zdjęć »
W Galerii Stary Ratusz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie otwarto dzisiaj (24.02) wystawę malarską „Panorama Miodówka” Łukasza Zedlewskiego.

Autor o wystawie:

Na wystawie w Galerii Stary Ratusz WBP prezentuję mój największy obraz. „Panorama Miodówka” składa się z 11 części o łącznej długości 12m i wysokości 130cm. Widok ukazuje moją rodzinną miejscowość w popołudniowym świetle przełomu lata i jesieni.
R E K L A M A
banner
Wypowiedzią malarza jest malarstwo. Obserwacja to punkt wyjścia do malarskich rozwiązań. To, co widzę i odczuwam, zmienia się w język malarstwa − plamy, rytmy, fakturę, światło. Efektem tego działania jest obraz będący kreacją, a nie dokumentacją.

Zmaganie się z miejscem, w którym żyję, jest elementem mojego malarstwa od zawsze. W Panoramie próbuję objąć większą całość, pokazać, że Miodówko nie leży nad jeziorem − jezioro jest w jego środku.


Wystawa jest czynna do 9 marca 2017 r.

******

Łukasz Zedlewski – ur. 1 maja 1989 r. w Olsztynie. Mieszka i pracuje w Miodówku koło Olsztyna. Absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 2013 r. pracuje na stanowisku asystenta Katedry Ogólnoplastycznej Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP w Warszawie. W latach 2010 i 2016 otrzymał stypendium artystyczne Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Laureat konkursów i uczestnik wielu wystaw zbiorowych. Autor dziewięciu wystaw indywidualnych m.in. w Bisztynku, Dobrym Mieście, Lidzbarku Warmińskim, Olsztynie, Wyszkowie i Warszawie.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wernisaż wystawy „Panorama Miodówka” Łukasza Zedlewskiego

24-02-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl