Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Małgorzata Siergiej | 2017-02-27 19:20 | Rozmiar tekstu: A A A

Dwustu uczestników olsztyńskiego biegu Tropem Wilczym

Olsztyn24
Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” w Olsztynie ( fot. Kinga Wichowska - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Dwustu uczestników zgromadził, organizowany po raz drugi w Olsztynie, Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. 26 lutego 2017 roku o godzinie 12.00 rozpoczęło się niezwykłe wydarzenie skupiające w całej Polsce ok. 60 tys. uczestników. Projekt Fundacji Wolność i Demokracja w naszym mieście zorganizował Obwód Warmińsko–Mazurski Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.  

Trasa prowadziła leśnymi drogami Lasu Miejskiego na dwóch dystansach: 1963 metrów (rok, w którym zastrzelony został ostatni Żołnierz Wyklęty - Józef Franczak ps. Lalek) i 5 km. W takich to leśnych ostępach ukrywali się nierzadko Żołnierze Niezłomni.

W biegu głównym na dystansie 5 kilometrów wzięło udział 49 biegaczy. Najszybciej na metę z czasem 21:58 przybiegł Miłosz Biener. Na podium stanęli również Patryk Połom (22:18) i Piotr Bogusz (22:38). Wśród pań najlepsza okazała się Edyta Skrocka, która pokonała dystans 5 kilometrów w czasie 26:26. Jako najlepsza z zawodniczek otrzymała od harcerek nagrodę książkową.
R E K L A M A
banner
Wcześniej odbył się bieg na dystansie 1963 metrów. Na jego starcie stanęło ponad 150 uczestników. Tu nie liczył się czas czy miejsce na mecie – najważniejsze, by przebyć trasę i upamiętnić w ten sposób żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.
 
Każdy, kto ukończył bieg, został nagrodzony medalem i dyplomem. Ponadto harcerze przygotowali dla uczestników poczęstunek: domowe ciasta, ciasteczka w kształcie lilijki, herbatę i grochówkę z wojskowej kuchni polowej. Wspaniałych zawodników, których nie przestraszyła nie najlepsza aura, kibiców, sympatyków biegania i miłośników historii Polski, zwłaszcza tej nie do końca poznanej, ogrzewał ogień z harcerskiego ogniska, który płonął w środku, przygotowanego przez druhny i druhów z ZHR, obozowiska.

Małgorzata Siergiej
Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~kinia / 2017-03-03 15:45
Dlaczego tak mało zdjęć? Nie ma filmiku? Dlaczego?!
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl