Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email D. | 2016-02-28 17:22 | Rozmiar tekstu: A A A

Pobiegli Tropem Wilczym

Olsztyn24
Uczestnicy mieli do pokonania dystans 1963 metrów | Więcej zdjęć »
Pierwszego marca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - bohaterów antykomunistycznego podziemia. Z tej okazji w całej Polsce odbyła się dzisiaj (28.02) IV edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” – projektu Fundacji Wolność i Demokracja, którego organizacji w Olsztynie podjął się Obwód Warmińsko–Mazurski Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

Olsztyński Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbył się po raz pierwszy. Chętnych do udziału w nim zaproszono na Stadion Leśny, przy którym zaaranżowano start oraz metę biegu. W samo południe wystartowało stamtąd 86 zawodników w trasę wiodącą wokół stadionu. Begacze mieli do pokonania dystans 1963 metrów (rok, w którym zastrzelony został ostatni Żołnierz Wyklęty - Józef Franczak ps. Lalek).

W biegu mógł wziąć udział każdy - organizatorzy nie przewidzieli ograniczeń wykluczających kogokolwiek z udziału w przedsięwzięciu. W ramach wpisowego zawodnicy otrzymywali także specjalny pakiet startowy (m.in. koszulki z podobiznami bohaterów akcji), zaś każdy, kto ukończył bieg - medal i zestaw tematycznych upominków.
R E K L A M A
banner
Podczas biegu prowadzona była także zbiórka pieniędzy przeznaczonych na budowę pomnika polskich ofiar Wielkiego Głodu na Ukrainie.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [1]
~Kebiz / 2016-02-29 16:20
Każdy ma takich bohaterów jakich mu bieżąca władza wmówi !
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Bieg Tropem Wilczym 2016 w Olsztynie

»

28-02-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.