Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UG Dywity | 2017-02-27 19:50 | Rozmiar tekstu: A A A
Bezpłatny kurs samoobrony dla pań

Dywicki strzał w dziesiątkę

Olsztyn24
Bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet w Dywitach (fot. Promocja UG Dywity - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Ponad 30 mieszkanek gminy Dywity wzięło udział w pierwszych zajęciach bezpłatnego kursu samoobrony dla kobiet, które poprowadzili doświadczeni instruktorzy MMA z Berkut Arrachion Olsztyn. – Był wycisk, ale zdecydowanie warto było przyjść – mówi Magdalena Wrzosek, jedna z uczestniczek kursu.

Zorganizowanie zajęć z samoobrony dla kobiet to pomysł Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dywitach.

– Zależało nam na zorganizowaniu zajęć praktycznych, które pomogą kobietom wzmocnić się fizycznie i mentalnie – mówi Irena Palmowska, przewodnicząca komisji.
R E K L A M A
banner
Do wykonania pomysłu udało się przekonać doświadczonych instruktorów topowego polskiego klubu MMA Berkut Arrachion Olsztyn. Doskonała frekwencja, która wyniosła na pierwszych zajęciach ponad 30 pań pokazała, że brakowało tego typu kursu w Dywitach.

– Słyszałem, że chętne panie dzwoniły też z Olsztyna, jednak tutaj pierwszeństwo miały mieszkanki Gminy Dywity – mówi pochodzący z Dywit Paweł Derlacz, trener MMA m.in. Mameda Khalidowa. – Jestem zadowolony, bo zajęcia wyszły super. Panie dały z siebie wszystko.

Jedną z uczestniczek kursu była pani Ewa, urzędniczka z Dywit.

– Miałam już kilka nieprzyjemnych sytuacji w życiu, więc wiem, że warto się na nie odpowiednio przygotować – mówi pani Ewa. – Wierzę, że udział w kursie mi w tym pomoże.

Kurs samoobrony dla kobiet poprowadził Sylwester Borys, doświadczony zawodnik MMA. Dwugodzinne zajęcia rozpoczęły się dość ostra rozgrzewką, ćwiczeniami wzmacniającymi i ogólnorozwojowymi.

– Potem wyprowadzałyśmy ciosy, uczyłyśmy się pracy nóg i poznawałyśmy różne techniki samoobrony – mówi Magdalena Wrzosek, uczestniczka kursu. – Był wycisk, ale zdecydowanie warto było przyjść! Najlepiej byłoby gdybyśmy nie musiały nigdy korzystać z poznanych technik, ale w życiu bywa różnie. Zajęcia są potrzebne, bo kobiety powinny wzmacniać swoją pewność.

Kurs samoobrony dla kobiet będzie trwał przez siedem tygodni, w każdą kolejna sobotę przewidziane są 2-godzinne zajęcia. Jego organizacje wsparła Gmina Dywity i Zespół Szkół w Dywitach.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl