Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
UG Dywity | 2016-12-13 12:55 | Rozmiar tekstu: A A A
Radni uchwalili budżet na 2017 rok

Rekordowe środki na rozwój gminy Dywity

Olsztyn24
Głosowanie nad budżetem Gminy Dywity na 2017 rok (fot. Promocja UG Dywity - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Prawie 62 mln zł dochodów, 65,5 mln zł wydatków, w tym 20 mln zł wydatków na inwestycje, deficyt na poziomie 3,6 mln zł – to najważniejsze liczby uchwalonego w piątek (9.12) na sesji Rady Gminy Dywity budżetu gminy na 2017 rok. W tym rekordowym budżecie aż 30 proc. środków przeznaczono na inwestycje.

Odważny, rekordowy i proinwestycyjny – taki jest budżet Gminy Dywity na 2017 rok przyjęty przez Radę Gminy Dywity na sesji 9 grudnia. Założone w nim dochody są większe o 15 mln, a wydatki o 17,5 mln zł większe od dotychczasowego najwyższego budżetu w historii, który był przyjmowany przez radnych dokładnie rok temu.

– Wartości budżetu na 2017 rok są tak duże, bo zamierzamy realizować duże i ambitne inwestycje dofinansowane ze środków unijnych – mówi Jacek Szydło, wójt gminy Dywity. – Na inwestycje w 2017 roku zamierzamy przeznaczyć około 20 mln zł, co stanowi aż 30 proc. środków budżetowych i stawia nas to w czołówce gmin z Warmii i Mazur.
R E K L A M A
banner
Jak podkreśla wójt Jacek Szydło realizacja ambitnego budżetu będzie wymagała zaangażowania całej Rady Gminy oraz wszystkich pracowników UG Dywity.

– Zaplanowaliśmy pozyskanie znaczących środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia Mazury 2014-20 - mówi wójt Szydło.

Drugim z czynników, który wpłynął na to, że budżet zarówno po stronie wydatków, jak i dochodów przekroczył barierę 60 mln zł są z pewnością środki budżetowe z programu Rodzina 500 plus, które poprzez budżet gminy trafią do rodzin z gminy Dywity.

Godne podkreślenia jest to, że przedstawiony na sesji projekt budżetu na 2017 rok uzyskał pozytywne opinie zarówno od Komisji Budżetu oraz Inwestycji Rady Gminy Dywity, jak i  Regionalnej Izby Obrachunkowej, która pozytywnie oceniła też możliwość sfinansowania deficytu i Wieloletnią Prognozę Finansową. Do największych inwestycji zaplanowanych na 2017 rok można zaliczyć rozpoczęta w 2016 roku rozbudowę Zespołu Szkół w Dywitach, budowę wodociągów z Dywit do Ługwałdu i Różnowa, co po podpięciu do magistrali Olsztyna pozwoli na przejście największych miejscowości gminy na dobrą jakościowo olsztyńską wodę, budowę oraz przebudowę dróg, budowę sieci kanalizacji sanitarnej Bukwałd-Barkweda czy duży projekt zwiększający ekomobilność na terenie gminy Dywity (budowa drogi i ścieżki rowerowej Myki-Zalbki-ul. Wiosenna w Olsztynie i zakup taboru.

Z D J Ę C I A
Komentarze [2]
~Pani / 2016-12-13 20:19
Nie, nie leży. Jest osobą gminą, która sobie świetnie radzi. A Olsztyn przyspiesza... tramwajami ;)
~Kebiz / 2016-12-13 14:25
Ponawiam pytanie: Czy Olsztyn leży w gminie Dywity ?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl