Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-02-28 11:03 | Rozmiar tekstu: A A A

Z Moniką Glibowską o „Andumênii” w WBP

Olsztyn24
Monika Glibowska | Więcej zdjęć »
W Starym Ratuszu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie odbyło się wczoraj (27.02) spotkanie z Moniką Glibowską − autorką książki „Andumênia”, laureatką konkursu Czwarta Strona Fantastyki. Wieczór poprowadziła Ewa Chełchowska.

Monika Glibowska (ur. w 1984 r. w Olsztynie) jest miłośniczką podróży, kultur i języków obcych. Absolwentka filologii angielskiej i iberystyki na Uniwersytecie Warszawskim. Przez rok studiowała na Universidad de Valencia w ukochanej Hiszpanii, którą odwiedza corocznie. Twórczyni i właścicielka Kreatywnej Szkoły Językowej. Dzieli swoje życie między Warszawę i Olsztyn.

Jej opowiadania kryminalne i fantasy zwyciężały w konkursach literackich, m.in. wydawnictwa Verbum Nobile (2010) czy portalu Efantastyka (2011). Dwa z nagrodzonych opowiadań zostały opublikowane w antologiach pokonkursowych: Spotkanie w Barcelonie ukazało się w almanachu Światłocienie, a Śmierć zielonego jokera – w pierwszym zbiorze Fantazji Zielonogórskich.
R E K L A M A
banner
Spotkanie dotyczyło debiutu powieściowego pisarki  - „Andumênia: Przebudzenie” wydanego w listopadzie 2016 roku w ramach nagrody za zwycięstwo w I edycji konkursu „Czwarta Strona Fantastyki”.

Książka opowiada o Andumênii - kraju na skraju kolejnej wojny i bankructwa, którego władczyni decyduje się wybudzić po 120. latach skrzydlatych generałów armii, uśpionych zaklęciem po wielkiej bitwie. Najpotężniejsza z nich - May Verteri oskarżana jest o śmierć zwierzchniczki, jednak nie pamięta wydarzeń z ostatniej wojny. Knuje własną intrygę, potajemnie gromadząc księgi ze starożytną magią i rozwijając moc...

Podczas wieczoru autorka opowiedziała m.in. o genezie powieści, pracy nad nią i dalszych wobec niej planach. Odpowiadała też na pytania swych gości, np. o swój warsztat czy upodobania literackie, filmowe i malarskie.

Rozmowę zarejestrowaliśmy na filmie wideo. Zapraszamy do jego obejrzenia.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Spotkanie autorskie z Moniką Glibowską w WBP

27-02-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl