Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-03-01 15:55 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyn pierwszym przystankiem rajdu „Drogi pamięci”

Olsztyn24
Rajd autobusowy „Drogi pamięci” na cmentarzu wojennym w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Z Kaliningradu wyruszył dzisiaj (1.03) drugi rajd autobusowy pod hasłem „Drogi pamięci”. Pierwszy przystanek na terenie Polski uczestnicy rajdu wyznaczyli sobie przy olsztyńskim cmentarzu wojennym przy ul. Szarych Szeregów.

W rajdzie weźmie udział około 100 Rosjan. Trzon tej grupy stanowi około 40 przedstawicieli organizacji społecznych, przewodniczący klubów wojenno-historycznych rekonstrukcji i przedstawiciele rosyjskich mediów. I to oni dotarli dzisiaj na cmentarz wojennym w Olsztynie, gdzie spoczywa ponad 4 tys. żołnierzy radzieckich poległych podczas II wojny światowej.

Jak powiedzieli uczestnicy rajdu, podczas którego będą odwiedzane groby ofiar Wielkiej Wojny Ojczyźnianej znajdujące się w Olsztynie, Warszawie, Kielcach, Krakowie, Rzeszowie, Suwałkach, Białystoku, Lublinie i Odrynkach, celem ich rajdu jest upamiętnienie żołnierzy poległych w walce z faszyzmem i rozwijanie przyjacielskich stosunków między Rosjanami i Polakami.
R E K L A M A
banner
Na cmentarzu wojennym w Olsztynie na Rosjan czekali przedstawiciele olsztyńskich organizacji współpracujących z podobnymi organizacjami działającymi na terenie Kaliningradu, m.in. Związku Żołnierzy Wojska Polskiego oraz stowarzyszenia Centrum Turystyki Aktywnej „Kołodrom”. Niektórzy z uczestników spotkania zostali uhonorowani rosyjskimi medalami pamiątkowymi wybitymi specjalnie z okazji rajdu „Drogi pamięci” oraz dyplomami.

Po okolicznościowych przemówieniach oraz po złożeniu wieńców i wiązanek kwiatów pod pomnikami i na grobach żołnierzy spoczywających na cmentarzu w Olsztynie, Rosjanie, eskortowani przez policjantów, odjechali do Warszawy, gdzie jeszcze dzisiaj wezmą udział w zorganizowanej w Rosyjskim Centrum Nauki i Kultury przy rosyjskiej ambasadzie dyskusji na temat „fałszowania historii”.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Rajd autobusowy „Drogi pamięci” w Olsztynie

01-03-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl