Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2017-03-01 18:33 | Rozmiar tekstu: A A A

Inwestycje na szlaku wielkich jezior

Olsztyn24
Prawie nowa kładka w Mikołajkach będzie znowu przebudowana
Zarząd województwa warmińsko-mazurskiego i Stowarzyszenie Wielkie Jeziora Mazurskie przystępują do wielkiego projektu budowy i przebudowy infrastruktury na szlakach wielkich jezior.

- To duże zadanie, warte blisko 28 mln zł – mówi marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. – Przeznaczyliśmy na jego dofinansowanie ponad 23 mln z funduszy unijnych. Jego celem jest między innymi remont śluzy Guzianka I i budowa Guzianki II, ale chodzi przede wszystkim o udrożnienie szlaku wodnego na przesmyku jezior Mikołajskie i Tałty oraz przebudowę nabrzeża Jeziora Ryńskiego. Zapowiadaliśmy tę inwestycję już wcześniej, bo jest ona ujęta w strategii dla wielkich jezior do roku 2020. Liczymy, że te działania usprawnią ruch wodny i żeglowność na tym wyjątkowym i chętnie uczęszczanym szlaku.

Projekt jest podzielony na trzy zadania.
R E K L A M A
banner
Zadanie pierwsze będzie realizowane w Mikołajkach. Polega na udrożnieniu najwęższej części szlaku poprzez przebudowę kładki dla pieszych oraz usunięcie elementów dawnego mostu ograniczających tor wodny. Prace obejmują rozebranie istniejącej konstrukcji nośnej kładki i budowę nowej, przebudowę istniejących podpór w celu ich wykorzystania do nowej konstrukcji, oświetlenie oraz oznakowanie nawigacyjne kładki. Podwyższenie filaru i pylonu pozwali przemieszczać się swobodnie wyższym jednostkom pływającym.

Zadanie drugie polega na zagospodarowaniu linii brzegowej Jeziora Ryńskiego, wykonaniu umocnień, które zapobiegną erozji brzegu, zapewnią dostęp do cumowania dla żeglarzy i do towarzyszącej infrastruktury. Powstaną ciągi dla obsługi jednostek pływających z infrastrukturą towarzyszącą, co zapewni komunikację do wybudowanej ekologicznej mini przystani żeglarskiej. Będą też schody oraz pochylnie dla osób niepełnosprawnych.

Zadanie trzecie obejmuje budowę śluzy komunikującej jezioro Bełdany ze szlakiem żeglownym Jeziora Nidzkiego wraz z portami, budynkiem sterowni, zapleczem śluzy, węgornią i przepławką. Realizacja śluzy Guzianka II wiąże się także z rozbiórką istniejącego i budową nowego mostu na drodze Ruciane - Wejsuny.
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Mikołajki

21-07-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl