Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-03-02 14:12 | Rozmiar tekstu: A A A

Młodzi odkrywcy będą eksperymentować ze sztuką

Olsztyn24
Inauguracja Uniwersytetu Młodego Odkrywcy na Wydziale Sztuki UWM | Więcej zdjęć »
Reprezentanci ponad 120-osobowej społeczności uczestników Uniwersytetu Młodego Odkrywcy na Wydziale Sztuki olsztyńskiego uniwersytetu odebrali dzisiaj (2.03) indeksy. Symboliczna immatrykulacja małych „studentów” odbyła się w siedzibie wydziału przy ul. Szrajbera z udziałem dziekana prof. Benedykta Błońskiego i części nauczycieli akademickich tego wydziału.

Przypomnijmy, że Uniwersytet Młodego Odkrywcy to inicjatywa Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jednym z jej głównych założeń jest popularyzacja dokonań polskich naukowców wśród różnych grup społecznych (od juniorów do seniorów), a także dotarcie z atrakcyjną formą edukacji do obszarów wykluczonych. Do udziału w projekcie zgłosiły się dwa wydziały UWM - Wydział Biologii i Biotechnologii oraz Wydział Sztuki UWM. Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku od 6 do 16 lat są bezpłatne. Odbywają się na uczelni pod okiem nauczycieli akademickich.

Wydział Sztuki UWM zaproponował dzieciom i młodzieży trzy rodzaje warsztatów: plastyczne, muzyczne i plastyczno muzyczne.
R E K L A M A
banner
- Będziemy chcieli pobudzić wyobraźnię dzieci i młodzieży, stymulować ich artystyczny rozwój, ale w taki mniej „poważny” sposób niż to się kojarzy z nauką - mówi dr Grażyna Kobrzeniecka-Sikorska, prodziekan Wydziału Sztuki UWM. - Bo sztuka nie zawsze musi być traktowana tak bardzo poważnie. Dlatego często przez zabawę będziemy chcieli przedstawić naszym nowym „studentom” możliwości eksperymentowania w sztuce - bo sztuka współczesna to jest eksperyment, to są nowe techniki twórcze, więc pole do działań twórczych jest ogromne. A ponieważ młodzi ludzie mają chłonne umysły i nieprawdopodobną wyobraźnię, to myślę, że osiągniemy założone w projekcie efekty. I będziemy obserwować rozwój tych talentów, które być może wyłowimy z tych naszych studentów i będziemy kierować ich rozwojem artystycznym.

W warsztatach na Wydziale Sztuki weźmie udział ponad 120 osób z Olsztyna. Artyści z UWM proponują aż 13 różnych tematycznie warsztatów: malarskich, rzeźbiarskich, muzycznych, fotograficznych, projektowania graficznego, struktur wizualnych i rysunkowych. Jedną z ciekawszych wydaje się propozycja warsztatów ceramiczno-muzycznych, podczas których uczestnicy najpierw wykonają ceramiczne instrumenty muzyczne, a potem na nich zagrają.

Ta muzyczna prezentacja wykonanych w pracowni rzeźby Wydziału Sztuki instrumentów i ich możliwości zaplanowana została na 2 czerwca w Centrum Ekspozycyjnym UWM Stara Kotłownia, gdzie odbędzie się wernisaż wystawy prac wykonanych w ramach Uniwersytetu Młodego Odkrywcy. Ten wernisaż będzie też ostatnim akcentem pierwszej edycji projektu na Wydziale Sztuki UWM.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Inauguracja Uniwersytetu Młodego Odkrywcy na Wydziale Sztuki UWM

02-03-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl