Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Małgorzata Banaś | 2017-03-08 11:56 | Rozmiar tekstu: A A A
Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Obronie Cywilnej

Uczniowie V LO mistrzami olimpiady obrony cywilnej

Olsztyn24
Od lewej: Mateusz Sowiński, Klaudia Kadzewicz i Krzysztof Rutkowski | Więcej zdjęć »
W miniony piątek (3.03) w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się wojewódzki etap XXII Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej. Olsztyn reprezentowali uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego im. Wspólnej Europy - Klaudia Kadzewicz i Mateusz Sowiński.

Przypomnijmy, że reprezentanci Olsztyna wcześniej wygrali eliminacje miejskie do olimpiady. Nie zawiedli również tym razem. W pięknym stylu pokonali 19 zespołów z województwa warmińsko- mazurskiego, zwycięzców rywalizacji w swoich powiatach w swoich powiatach. Drużynę V LO do olimpiady przygotowywał Krzysztof Rutkowski - nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa.

Licealiści z olsztyńskiej „Piątki” zdobyli największą liczbę punktów, zarówno w części teoretycznej, jak i praktycznej. Młodzież musiała wykazać się wszechstronną wiedzą m.in. z zakresu kodeksu drogowego, międzynarodowego prawa humanitarnego, obrony cywilnej, ochrony przeciwpożarowej, paktu północnoatlantyckiego i sił zbrojnych RP. W części praktycznej ich wiedza i umiejętności były weryfikowane w 4 punktach stacyjnych, gdzie specjalne zadania przygotowali dla nich ratownicy medyczni, pracownicy sanepidu, policjanci i strażacy.
R E K L A M A
banner
Drugie miejsce w województwie zajął zespół z Iławy, a trzecie reprezentacja Ełku. Zwycięski puchar i nagrody rzeczowe wręczył Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki - Szef Obrony Cywilnej w naszym województwie.

Małgorzata Banaś


Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl