Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-03-11 16:12 | Rozmiar tekstu: A A A
Reforma oświaty

W Olsztynie zbierano podpisy za referendum oświatowym

Olsztyn24
Konferencja prasowa ws. referendum szkolnego na olsztyńskim Starym Mieście | Więcej zdjęć »
W wielu miastach Polski Związek Nauczycielstwa Polskiego zbierał dzisiaj (11.03) podpisy pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum w sprawie wycofania wprowadzanej przez rządzących reformy systemu oświaty. W Olsztynie w prowadzoną na Starym Mieście akcję pod hasłem „referendum szkolne” włączyli się członkowie partii opozycyjnych: Platformy Obywatelskiej i Partii Razem.

- Prowadzimy akcję referendalną zbierając podpisy od tych osób, które tak jak my mówią, że wprowadzana reforma oświaty jest niedobra, nieprzedyskutowana, niewynegocjowana - mówi Anna Wasilewska, posłanka Platformy Obywatelskiej. - Samorządy zostały postawione przed faktem dokonanym. Zaniepokojeni są rodzice, którzy coraz częściej pytają nas, co mają robić? My nie godziny się m.in. na zwiększanie odległości od miejsca zamieszkania dziecka do szkoły, nie zgadzamy się na zmiany programów nauczania, a przede wszystkim nie zgadzamy się na zmiany wprowadzane w wielkim tempie, bez współpracy ze środowiskiem nauczycielskim. Każdy podpis złożony pod wnioskiem o referendum jest aktem sprzeciwu przeciwko złym zmianom w oświacie.

W związku z prowadzoną w Olsztynie akcją referendalną, w południe na Starym Mieście odbyła się konferencja prasowa. Oprócz posłanki Anny Wasilewskiej, wzięli w niej udział m.in. Tomasz Branicki - prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Olsztynie Tomasz Branicki, Halina Ciunel - przewodnicząca Rady Miasta Olsztyna oraz Jarosław Słoma - wiceprezydent Olsztyna. Co mieli do powiedzenia na temat reformy polskiej oświaty, można usłyszeć w naszej wideorelacji z tej konferencji.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [2]
~obserwator / 2017-03-12 13:44
A gdzie byli wcześniej? Oni już odpowiadali za polską oświatę.
~x / 2017-03-12 10:18
To smutne ,widzę tu przedstawicieli "PZPR ",władz miasta - zbierają podpisy w sprawie oświaty :(,dlaczego nie zbierają podpisów w sprawie rozliczenia afer ,korupcji .Walka o ? . To jest smutne i przerażające
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja prasowa ws. referendum szkolnego

11-03-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl