Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2016-11-10 20:07 | Rozmiar tekstu: A A A

Wojewoda uspokaja - reforma oświaty będzie sukcesem

Olsztyn24
Od lewej: Kurator Krzysztof Nowacki, wojewoda Artur Chojecki oraz wicewojewoda Sławomir Sadowski | Więcej zdjęć »
W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyło się dzisiaj (10.11) spotkanie prasowe wojewody warmińsko-mazurskiego Artura Chojeckiego z przedstawicielami lokalnych mediów. Jego tematem była wchodząca w życie 1 września 2017 roku reforma oświaty, zaplanowana przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. W spotkaniu udział wzięli również warmińsko-mazurski kurator oświaty Krzysztof Marek Nowacki i wicewojewoda Sławomir Sadowski.

Reforma budzi wiele kontrowersji, bowiem projekt ustawy Prawo oświatowe przewiduje wprowadzenie nowego ustroju szkolnego, a także modyfikację organizacji szkół i placówek oświatowych - gimnazja zostaną zlikwidowane, zaś czas nauki w szkole podstawowej zostanie wydłużony o 2 lata, natomiast w liceum ogólnokształcącym o rok. Powrót do niektórych rozwiązań sprzed poprzedniej reformy oświaty i niezadowalający poziom szkolnictwa według rządzących są dowodem na to, że należy jak najszybciej dokonać zmian.

Jak stwierdzono podczas dzisiejszego spotkania, reforma jest dobrze zaplanowana, a jej wykonanie jest zabezpieczone finansowo. Podkreślano również, że likwidacja gimnazjów (ich organy prowadzące mogą zdecydować o ich wygaszeniu lub przekształceniu w inny typ szkoły) nie spowoduje utraty pracy uczących w nich nauczycieli, a wręcz nastąpi wzrost zatrudnienia.
R E K L A M A
banner
Zapowiedziano również cykl spotkań ze środowiskami zainteresowanymi nadchodzącymi w oświacie zmianami. Szerzej o tych spotkaniach oraz o samej reformie i jej wprowadzaniu na Warmii i Mazurach w zapisie wideo dzisiejszej konferencji, który wkrótce udostępnimy.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Konferencja prasowa wojewody w Olsztynie ws. reformy oświaty

»

11-11-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl