Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2017-01-11 16:27 | Rozmiar tekstu: A A A

Reforma oświaty przesądzona. Jak będzie w Olsztynie?

Olsztyn24
Od prawej: wiceprezydent Jarosław Słoma, prezydent Piotr Grzymowicz i dyrektor Mariusz Badura | Więcej zdjęć »
Mimo wielu głosów sprzeciwu w związku z obawami dotyczącymi wpływu tej niebagatelnej zmiany na uczniów, nauczycieli i samorządy reforma oświaty stała się faktem - prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę likwidującą gimnazja z początkiem roku szkolnego 2017/2018. W związku z tym w olsztyńskiej oświacie już za niespełna osiem miesięcy dojdzie do poważnych przemian. Jakich - o tym rozmawiano dzisiaj (11.01) w ratuszu podczas spotkania z prezydentem miasta Piotrem Grzymowiczem, jego zastępcą odpowiedzialnym za sprawy oświatowe - Jarosławem Słomą oraz dyrektorem Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Mariuszem Badurą.

- Nie chcę oceniać reformy edukacyjnej pod kątem programowym, od tego są specjaliści, a głosy w tej sprawie są podzielone - stwierdził Piotr Grzymowicz. - Z całą pewnością stawia ona jednak przed samorządami bardzo wiele wyzwań organizacyjnych, a jak sądzę - także ekonomicznych. Jak zwykle bywa, koszty spełniania wyborczych obietnic obciążają samorząd, a więc w efekcie nas - mieszkańców.

W Olsztynie przygotowania do reformy idą pełną parą. Pierwsze kroki w tym kierunku podjęto wiele miesięcy temu.
R E K L A M A
banner
- Prace rozpoczęliśmy już latem - informował Jarosław Słoma. - Wartością dodaną jest bez wątpienia zespół, który przygotowuje zmiany. To w dużej części ludzie, którzy wprowadzali poprzednią reformę, w 1999 roku, więc mają w tym zakresie doświadczenie.

Spośród 12. gimnazjów, jakie teraz prowadzi gmina, cztery zostaną włączone do liceów, a sześć placówek wchłoną podstawówki. Dwie kolejne szkoły gimnazjalne zostaną przekształcone w podstawowe.

- Nie obędzie się bez zmiany obwodów części szkół - przyznał Mariusz Badura. - Ogromną rolę we wdrażaniu zmian będą mieć do odegrania dyrektorzy placówek.

Radni Rady Miasta zajmą się zaproponowanymi rozwiązaniami podczas sesji zaplanowanej na 22 lutego. Później swoją opinię na temat olsztyńskiego projektu wyda Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty w Olsztynie. Po jej uzyskaniu samorządowcy będą mieć czas do 31 marca na ostateczne przyjęcie nowego kształtu systemu miejskiej oświaty.

Więcej na temat zmian oraz szczegółowe omówienie plansz ilustrujących ten artykuł w relacji wideo z dzisiejszego spotkania, którą wkrótce udostępnimy. Zapraszamy do zapoznania się z nią.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja prasowa prezentująca projekt zmian w miejskiej oświacie

11-01-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl