Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2017-01-31 18:47 | Rozmiar tekstu: A A A

ZNP i PO: Nie psujcie szkoły! Chcemy referendum!

Olsztyn24
Od lewej: Jarosław Słoma, Tomasz Branicki i Marcin Kuchciński | Więcej zdjęć »
Związek Nauczycielstwa Polskiego i Platforma Obywatelska łączą siły w sprawie zatrzymania rządowej reformy oświaty, która ma wejść w życie już 1 września tego roku. O działaniach, jakie zdecydowano się podjąć, przedstawiciele organizacji poinformowali podczas dzisiejszej (31.01) konferencji prasowej w Biurze Zarządu Regionu PO w Olsztynie z udziałem reprezentujących PO Jarosława Słomy i Marcina Kuchcińskiego oraz prezesa Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Olsztynie Tomasza Branickiego.

Głównym sposobem walki o zatrzymanie nadchodzących zmian ma być przeprowadzenie ogólnokrajowego referendum w sprawie reformy edukacji. W związku z powyższym w regionie powołano 15-osobowy komitet inicjatywy obywatelskiej przy wsparciu partii będących w opozycji do obecnego rządu, stowarzyszeń i ruchów społecznych. Zainaugurowano także zbiórkę podpisów pod obywatelskim wnioskiem o zorganizowanie referendum, w którym Polacy mieliby udzielić odpowiedzi tak/nie na pytanie „Czy jest Pan/Pani przeciwko reformie edukacji, którą rząd wprowadza od 1 września 2017 roku?”. Potrzebnych jest co najmniej 500 tys. podpisów.

Zbiórka potrwa przez najbliższe dwa miesiące. Miejsca, w których będą zbierane podpisy zostaną upublicznione na stronie internetowej inicjatywy www.NiePsujcieSzkoly.pl
R E K L A M A
banner
Więcej informacji w tej sprawie dostępnych jest w zapisie wideo dzisiejszej konferencji. Zapraszamy do zapoznania się z nim.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [5]
~mieszkaniec / 2017-02-02 23:54
Z czego pan wnioskuje, że obniży się poziom? Bo jak na razie to poziom obnizył się odkąd mamy gimnazja. Moi rodzice są doświadczonymi wykładowcami na Politechnice Gdańskiej i od momentu kiedy w progi uczelni wkroczyły roczniki od 1986 w górę musieli znacznie obniżyć wymagania. Wiem co mówię, bo to nie jedyni wykładowcy uczelniani w rodzinie i wszyscy są za przywróceniem dawnego porządku 8-letnich szkół podstawowych i 4-letnich liceów.
~tezmieszkaniec / 2017-02-02 14:21
a w której szkole ma pan mieszkaniec dzieci? czy przypadkiem nie będzie Pan musiał jej zmienić? jak będzie podstawa programowa? ta reforma to chaos i zupełne nieliczenie się z tym że bardzo obniży się poziom kształcenia. To jest właśnie robienie polityki kosztem dzieci.
~mieszkaniec / 2017-02-01 17:46
Jako ojciec 3-klasistów z podstawówki podpisuje się za reformą. A panowie niech nie robią polityki kosztem naszych dzieci. Wstydźcie się, ani poparcia społecznego nie macie, ani pomysłu. Jedno co macie - to chęć na polityczne (podłe) gierki
~tokyo / 2017-01-31 23:52
Jarosław Słoma, Tomasz Branicki i Marcin Kuchciński - jakie wy macie poparcie żeby wypowiadać się w naszym (mieszkańców) imieniu. Nie chcemy żeby przegrani decydowali o społeczeństwie.
~gimbus / 2017-01-31 20:45
Jedna z nalepszych reform ,ktore przeprowadza PiS a czas rzadow zlodziei z PO skonczyl sie
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Konferencja prasowa PO i ZNP ws. referendum dot. reformy oświaty

»

31-01-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl