Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Grzegorz Białecki | 2017-03-12 21:26 | Rozmiar tekstu: A A A
Mistrzostwa Europy juniorów w Płowdiw

Cezary Białecki w reprezentacji Polski

Olsztyn24
Cezary Białecki (w środku) reprezentował Polskę na mistrzowstwach w Płowdiw (fot. G. Białecki)
W dniach 6-9 marca w bułgarskiej miejscowości Płowdiw odbyły się Mistrzostwa Europy juniorów w szermierce. W czteroosobowej reprezentacji Polski w szabli wystąpił Cezary Białecki, mieszkaniec Barczewa, zawodnik MUKS Victor Warszawa.

Udział w takiej imprezie jest marzeniem każdego sportowca, obojętnie jaką dyscyplinę uprawia. Żeby zakwalifikować się na taki turniej pracuje się cały rok.

Turniej indywidualny juniorów w szabli juniorów rozpoczął się od walk grupowych. Walki w grupie były nieprawdopodobnie wyrównane i stały na bardzo wysokim poziomie. Presja na tym etapie turnieju była tak wysoka, że Czarek zdołał wygrać tylko dwie walki. Zabrakło mu dwóch trafień, żeby zakwalifikować się do fazy pucharowej. Turniej zakończył na 51. miejscu.
R E K L A M A
banner
W dniu 9 marca rozpoczęły się walki drużynowe. Nasza reprezentacja była poważnie osłabiona kontuzją jednego z kluczowych zawodników. Pierwszym przeciwnikiem Polaków była reprezentacja Bułgarii. Pojedynek był dosyć wyrównany, ale dzięki świetnej postawie Czarka i jego kolegi z Sosnowca, udało się wygrać 45-40.

Następnym przeciwnikiem była bardzo silna drużyna Węgier. Pojedynek ten zgromadził na trybunach całą reprezentację Polski, gdyż był to pojedynek o wejście do strefy medalowej. Rywalizacja bardzo rozgrzała publiczność. Dzięki nieprawdopodobnej woli walki, nasza reprezentacja, przy dużym udziale Czarka, wygrała ten pojedynek 45-39.

W półfinale Polacy spotkali się z reprezentacją Włoch. Niestety, przeciwnicy okazali się lepsi i wygrali 45-32. Jak się później okazało, reprezentacja Włoch została Mistrzem Europy. Naszej reprezentacji pozostał pojedynek z reprezentacją Francji o trzecie miejsce. Niestety, pojedynek okazał się jednostronny. Francuzi pokonali Polaków 45-24.

Nasza reprezentacja juniorów zajęła ostatecznie 4. miejsce w Europie.
 
Grzegorz Białecki


Komentarze [1]
~szerm / 2017-03-13 09:01
Zawsze trzymam kciuki za Czarka, ponieważ jest wspaniałym szablistą z Warmii i Mazur. A najważniejsze jest to, że zawsze pamięta o swoich młodszych kolegach- szablistach z Olsztyna. Pozdrawiam i życzę Sukcesów :)
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl