Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Krzysztof Kozłowski | 2017-03-13 22:22 | Rozmiar tekstu: A A A

Aniela Kozłowska najlepsza w Koninie

Olsztyn24
Od lewej: Filip Kusak i Aniela Kozłowska | Więcej zdjęć »
W Koninie odbył się Ogólnopolski Turniej Młodzików w szabli, jeden z czterech najważniejszych, z których punkty zdobyte za zajęte miejsca wliczane są do klasyfikacji młodzików Polskiego Związku Szermierczego. Z tego powodu do Konina przyjechali najlepsi młodzicy z całej Polski - 68 szablistów i 70 szablistek. Wśród zawodników było 13 szermierzy z UKS Hajduczek Olsztyn.

- Od nadziei ważniejsza jest pewność siebie. A ta zależy już od samych zawodników. Na wynik wpływa wiele czynników, czasem niezależnych od startującego. Chociaż jedno jest pewne, szczęście sprzyja najlepszym -
mówił jeszcze przed rozpoczęciem turnieju Adam Sobczyk trener UKS Hajduczek Olsztyn.

Na planszach pierwsi walczyli chłopcy. Po fazach grupowych do pucharów nie awansowali: Krzysztof Woźniak i Szymon Błaszkiewicz-Kumar. Swoje pierwsze walki w play-off przegrali: Paweł Pazerski z Wiktorem Barszczakiem (KKSZ Konin) 4:12 i Kacper Staniszewski z Benedyktem Denkiewiczem (UKS Szabla Ząbki) 8:12. Zwycięstwa odnotowali: Piotr Kozłowski z Pawłem Michalakiem (UKS Szabla Brzoza) 12:2 oraz Oskar Kusak z Aleksandrem Denkiewiczem (UKS Szabla Ząbki) 12:4. Niestety, obaj szabliści przegrali swoje kolejne walki, Piotr z Kacprem Nowinowskim (KKSZ Konin) 7:12, zaś Oskar z Mateuszem Matrasem (IKS Bushido Rybnik) 9:12.

Najlepiej z olsztyńskich szablistów zaprezentował się Filip Kusak. Po fazie grupowej zajmował 1. miejsce w klasyfikacji zawodników. Dzięki temu nie musiał walczyć w pierwszej fazie pucharów. W drugiej pokonał Mateusza Bakalarskiego (KKSZ Konin) 12:0. W kolejnej Wiktora Barszczaka (KKSZ Konin) 12:1. W ćwierćfinale spotkał się z Benedyktem Denkiewiczem (UKS Szabla Ząbki), pokonując go 12:5. W walce o finał wygrał z Kacprem Nowinowskim (KKSZ Konin) 12:8. Dopiero w finale uległ Krzysztofowi Kajorowi (Pałac Młodzieży Katowice) 12:5, zajmując ostatecznie bardzo dobre 2. miejsce.
R E K L A M A
banner
- Czasem gorsza walka i przegrana w fazie grupowej sprawia, że trafia się już w pierwszych walkach pucharowych na trudnych przeciwników. Wówczas zawodnicy czują niedosyt, ale taka złość sportowa zamieniona na pracę, może dać czasem lepsze efekty, niż wygrana. I na to liczę - dodaje Adam Sobczyk. Podkreśla bardzo dobry kolejny wynik Filipa Kusaka, który po raz kolejny znalazł się na podium turnieju klasyfikacyjnego.

W rywalizacji dziewcząt wzięło udział 70 zawodniczek, w tym pięć z UKS Hajduczek: Pola Domżalska, Amelia Komar, Nina Kondrusik, Aniela Kozłowska i Klaudia Malgrem. Po fazie grupowej z dalszej rywalizacji odpadła Amelia Komar. - Ale wygrała dwie walki. Amelia jest z rocznika 2007, a młodziczki to roczniki 2005-2003. Były to jej jedne z pierwszych zawodów. Kiedyś na pewno o niej usłyszymy - uśmiecha się trener UKS Hajduczek Olsztyn.

Dzięki wysokiej lokacie po walkach grupowych w pierwszej fazie pucharów nie walczyła Klaudia Malgrem. Reszta zawodniczek wygrała swoje pojedynki: Pola Domżalska z Mają Karlicką (Grodziski Klub Szermierczy) 12:10, Nina Kondrusik z Oliwią Kalus (KKSZ Konin) 12:3. W następnej rundzie Klaudia Malgrem pokonała Marcelinę Tarasiuk (UKS 13 Białystok) 12:3, Pola Domżalska Kingę Suszczyńską (UKS 13 Białystok) 12:11. Nina Kondrusik walczyła z klubową koleżanką Anielą Kozłowską, która we wcześniejszej walce pokonała Marikę Ciupę (UKS 13 Białystok) 12:2. W starciu olsztynianek lepszą okazała się Aniela, pokonując Ninę 12:4.

Kolejne walki otwierały drogę do najlepszej ósemki turnieju. W tej fazie znów walczyły z sobą klubowe koleżanki, tym razem Pola z Klaudią. Ta druga wygrała 12:5. Niestety, w ćwierćfinale uległa Paulinie Poradzie (TMS Sosnowiec) 7:12.

Niespodzianką turnieju okazała się Aniela Kozłowska z UKS Hajduczek Olsztyn. W walce o najlepszą ósemkę pokonała Ewę Zając (TMS Sosnowiec) 12:6. W ćwierćfinale wygrała z Nikolą Woźniak (KKSZ Konin) 12:9, zaś w półfinale z Pauliną Poradą (TMS Sosnowiec) 12:11, by po emocjonującym finale pokonać Klaudię Kozieł (TMS Sosnowiec) 12:11. Pierwszy raz w historii rywalizacji młodziczek zawodniczka z najmłodszego rocznika wygrała zawody o tak wysokiej randze.

- Do końca walka była wyrównana. Każda z nas mogła zadać to ostatnie trafienie. Przy remisie 11:11 każdy ma takie same szanse na zwycięstwo. Cieszę się, że udało się właśnie mi. Dziękuję trenerowi Adamowi za czas i pracę, jaką wkłada w moje treningi. Dziękuję kolegom i koleżankom z klubu, bo oni przecież też przyczynili się do mojego zwycięstwa - powiedziała po turnieju Aniela Kozłowska.

Trener Adam Sobczyk nie ukrywa zadowolenia z wyników swoich szablistów. - Każdy wynik jest zwycięstwem zawodnika, zwycięstwem nad stresem, zmęczeniem, chwilą rozkojarzenia, zwycięstwem nad swoimi słabościami. Ale na najwyższym podium może stanąć tylko jeden zawodnik. Dziś udało się to Anielce - krótko podsumowuje Adam Sobczyk.

Krzysztof Kozłowski

******

Wyniki chłopców
1. Krzysztof Kajor - Zagłebiowski Klub Szermierczy
2. Filip Kusak - UKS Hajduczek Olsztyn
3. Maciej Adamus - Akademia Integracji
3. Kacper Nowinowski  - KKSZ Konin
...

25. Oskar Kusak - UKS Hajduczek Olsztyn
29. Piotr Kozłowski - UKS Hajduczek Olsztyn
40. Kacper Staniszewski - UKS Hajduczek Olsztyn
48. Paweł Pazerski - UKS Hajduczek Olsztyn
59. Oliwier Kowalski - UKS Hajduczek Olsztyn
62. Szymon Błaszkiewicz-Kumar - UKS Hajduczek Olsztyn
70. Krzysztof Woźniak - UKS Hajduczek Olsztyn

Wyniki dziewcząt
1. Aniela Kozłowska - UKS Hajduczek Olsztyn
2. Marta Kozieł - TMS Sosnowiec
3. Paulina Porada - TMS Sosnowiec
3. Zuzanna Porada - TMS Sosnowiec
...

5. Klaudia Malgrem - UKS Hajduczek Olsztyn
14. Pola Domżalska - UKS Hajduczek Olsztyn
24. Nina Kondrusik - UKS Hajduczek Olsztyn
60. Amelia Komar - UKS Hajduczek Olsztyn

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl