Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2017-03-14 18:42 | Rozmiar tekstu: A A A

Podpisano umowę na budowę ul. Pstrowskiego

Olsztyn24
Piotr Kęsikowski i Piotr Grzymowicz podpisują umowę | Więcej zdjęć »
W Urzędzie Miasta Olsztyna prezydent miasta Piotr Grzymowicz podpisał dzisiaj (14.03) z przedstawicielem Skanska S.A. Piotrem Kęsikowskim umowę na zbudowanie ulicy Pstrowskiego, która ma połączyć miasto z obwodnicą. Wykonawca ma na to 16 miesięcy.

- To kolejny krok w kierunku połączenia miasta z powstającą obwodnicą - mówi Piotr Grzymowicz. - Nowa infrastruktura drogowa ma pomóc wyprowadzić ruch samochodów ciężarowych z miasta, z korzyścią dla mieszkańców Olsztyna.

Budowa nowej ul. Pstrowskiego rozpocznie się na wysokości pętli autobusowej na Osiedlu Mazurskim i poprowadzona będzie w kierunku miejscowości Szczęsne, do połączenia z obwodnicą (węzeł Pieczywo). Nowy odcinek drogi o długości ok. 2,7 km będzie dwujezdniowy z dwoma pasami ruchu.
R E K L A M A
banner
Inwestycja zakłada przebudowę połączeń ulic bocznych, budowę 4 rond, 10 zatok autobusowych oraz pętli autobusowej. Powstanie również miejsce do kontroli i ważenia pojazdów ciężarowych. Poza infrastrukturą związaną z ruchem samochodowym po obu stronach ul. Pstrowskiego powstaną ścieżki rowerowe oraz trakty piesze. Projekt zakłada również zagospodarowanie zieleni oraz montaż nowoczesnego oświetlenia.

Wartość inwestycji to ponad 53 mln zł, z czego 85 proc. funduszy pochodzi z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020. Zakończenie prac zaplanowano na lipiec 2018.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Podpisanie umowy na budowę ul. Pstrowskiego w Olsztynie

14-03-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl