Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2017-03-16 19:35 | Rozmiar tekstu: A A A

Konkurs historyczny o zbrodni katyńskiej

Olsztyn24
Konkurs historyczny Pamięć o Katyniu kształtuje nasze dziedzictwo | Więcej zdjęć »
Z inicjatywy Gimnazjum nr 14 w Olsztynie, we współpracy z olsztyńską delegaturą Instytutu Pamięci Narodowej oraz Stowarzyszeniem Rodzina Katyńska, przy wsparciu Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty, w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się dzisiaj (16.03) II etap konkursu historycznego pod hasłem „Pamięć o Katyniu kształtuje nasze dziedzictwo”.

- Do tej pory w rocznice zbrodni katyńskiej sadziliśmy Dęby Pamięci, w tym roku, na 77. rocznicę, postanowiliśmy zorganizować regionalny konkurs wiedzy historycznej o tych tragicznych dla naszego narodu wydarzeniach - mówi Alicja Pogorzelska, dyrektor Gimnazjum nr 14 w Olsztynie. - Do udziału w konkursie zgłosiło się ponad 30 szkół wszystkich poziomów nauczania. Dzisiaj w Urzędzie Wojewódzkim odbył się II etap konkursu - konkurs wiedzy.

W pierwszym etapie konkursu uczniowie musieli przygotować prezentację o zbrodni katyńskiej. Prace zostały ocenione przez kapitułę konkursu, a autorzy najlepszych prezentacji zostali zaproszeni dzisiaj do Urzędu Wojewódzkiego na sprawdzian wiedzy historycznej. W kategorii szkół podstawowych najpełniejszą wiedzą o Katyniu wykazali się uczniowie szkół podstawowych w Ełku, Olsztynie (SP nr 2) oraz Elblągu. Spośród szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych laureatami konkursu zostali uczniowie ZSZiO w Nidzicy, LO w Lidzbarku Welskim i LO w Braniewie.
R E K L A M A
banner
Wręczenie nagród zwycięzcom konkursu odbędzie się 7 kwietnia br w Urzędzie Miasta w Olsztynie podczas uroczystości patriotycznej z okazji 77. rocznicy zbrodni katyńskiej.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [3]
~Aniutka / 2017-03-16 21:56
Dość dziwne, że tylko Olsztyn podany jest z numerem szkoły. Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku.
~Autor / 2017-03-16 21:08
Niestety, tylko takimi danymi jak zamieściłem dysponowali organizatorzy konkursu.
~Aniutka / 2017-03-16 20:55
Szkoda, że autor artykułu nie pofatygowal się żeby wszystkie zwycięskie szkoły podać pełna nazwą.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Konkurs historyczny „Pamięć o Katyniu kształtuje nasze dziedzictwo”

»

16-03-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl