Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2017-03-17 19:46 | Rozmiar tekstu: A A A

Miał mieć operację we Francji, zoperują go w Olsztynie

Olsztyn24
WSSD w Olsztynie
W poniedziałek (20.03) w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie odbędzie się operacja korekcji skoliozy nerwowo-mięśniowej u 15-letniego pacjenta z Białogardu w województwie zachodniopomorskim. Olsztyński szpital jest jedyną placówką w Polsce, która podjęła się wykonania tego trudnego zabiegu.

Chłopiec cierpi na kilka groźnych schorzeń: wrodzony rozszczep kręgosłupa, wodogłowie i przepuklinę oponowo-rdzeniową. Skolioza pogłębia się coraz bardziej, przez co nastolatek ma problemy z oddychaniem, co grozi wystąpieniem niewydolności oddechowej. Jeszcze niedawno pacjent poruszał się sam za pomocą chodzika, teraz - wskutek postępu choroby - jeździ już tylko na wózku inwalidzkim.

Operacja jest konieczna, dlatego rodzice chłopca szukali pomocy w wielu szpitalach w całej Polsce. Jak mówią - wszyscy im odmówili. Więc zaczęli zbierać pieniądze na kosztowne leczenie we Francji.
R E K L A M A
banner
- Wtedy dowiedzieli się, ze takie operacje wykonuje się w naszym szpitalu. Zgłosili się, a my zakwalifikowaliśmy pacjenta do zabiegu – mówi doktor Paweł Grabala, ortopeda z Oddziału Ortopedyczno-Urazowego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

Chłopca operować będą ortopedzi ze Szpitala Dziecięcego w Olsztynie: Paweł Grabala i Paweł Nosarzewski.

Na razie o spodziewanych wynikach operacji należy mówić ostrożnie, ale nasi lekarze z Olsztyna są przekonani, że są w stanie znacznie poprawić jakość życia pacjenta.

To nie pierwsze ważne wydarzenie z zakresu leczenia skolioz u dzieci w olsztyńskim Szpitalu Dziecięcym w tym roku. W marcu ortopedzi, przy pomocy specjalistów z Finlandii, przeprowadzili innowacyjną operację korekcji skoliozy wczesnodziecięcej nowatorską technologią Shilla, polegającą na zastosowania implantu rosnącego wraz ze wzrostem pacjenta.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl