Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Krzyszof Kozłowski | 2017-03-20 13:17 | Rozmiar tekstu: A A A

Turniej Szermierczy „Pierwszy Krok”

Olsztyn24
Turniej Szermierczy „Pierwszy Krok” (fot. Krzysztof Kozłowski - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Olsztynie odbył się Turniej „Pierwszy Krok”, w którym wzięli udział początkujący szabliści klubu UKS Hajduczek Olsztyn. W sumie 19 nowych adeptów fechtunku stanęło na planach, by po raz pierwszy walczyć w pełnym szermierczym stroju.

- To początek pięknej drogi, osobistej przygody z szermierką i zasmakowanie rywalizacji. Ten turniej jest naszą tradycją. Z zawodnikami przychodzą rodzice, dziadkowie, czasem całe rodziny. Mamy okazję  poznać się, porozmawiać i kibicować - mówi trener UKS Hajduczek Olsztyn, Adam Sobczyk.

Zawodnicy zostali podzieleni na cztery kategorie wiekowe: 2008-2009; 2007; 2005-2006; grupa najstarszych.
R E K L A M A
banner
- Trochę się denerwuję, ale też chcę w końcu spróbować prawdziwej walki. Dużo tych ubrań - uśmiecha się Krzysztof. Każdy szermierz, oprócz specjalnych spodni, nakłada na siebie plastron, białą bluzę szermierczą i bluzę elektryczną. Wszystko po to, aby w pełni zabezpieczyć zawodnika przed uderzeniami szabli.

- Wspaniała zabawa. Już wiem, że będę inwestować w swoje córki, które od września uczęszczają na zajęcia. Wspaniały sport, piękna alternatywa spędzania czasu - podkreśla Krystyna, mama Karoliny i Eli.

Wspaniałe emocje, doping i oklaski dla zwycięzców. Przed finałami w walce pokazowej zaprezentowali się: Filip Kusak i Aniela Kozłowska, finaliści ostatniego turnieju ogólnopolskiego, który odbył się w Koninie.

- Dziś nie jest ważne, kto okazał się najlepszy. Ten turniej ma wprowadzić zawodników w fascynujący świat rywalizacji, mierzenia się z przeciwnikami. Mam nadzieję, że większość dzisiejszych startujących wytrwa i za kilka lat będzie z sukcesami reprezentować nasz klub, miasto Olsztyn i nasz region - podsumowuje Adam Sobczyk.

Już w najbliższy poniedziałek (27 marca) szabliści z UKS Hajduczek wystartują na kolejnych zawodach - Challenge Wratislavia. We Wrocławiu zmierzą się z najlepszymi szermierzami z całego świata. W zeszłym roku w turnieju wystartowali  zawodnicy z 30 krajów.
Zawodnicy UKS Hajduczek biorą udział w programie współfinansowanym przez urząd miasta w Olsztynie – „Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży biorącej udział w ogólnopolskim współzawodnictwie sportowym”.

Krzysztof Kozłowski

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl