Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-03-24 18:32 | Rozmiar tekstu: A A A
Uroczystość w Szkole Policealnej im. Prof. Zbigniewa Religi

W Medyku wspominano rocznicę śmierci patrona szkoły

Olsztyn24
Obchody 8. rocznicy śmierci prof. Zbigniewa Religi w olsztyńskim Medyku | Więcej zdjęć »
Ósmego marca minęła ósma rocznica śmierci prof. Zbigniewa Religi. Znakomity kardiochirurg, były minister zdrowia, od siedmiu lat jest patronem Szkoły Policealnej w Olsztynie, gdzie dzisiaj (24.03) odbyło się spotkanie szkół i organizacji, którym patronuje prof. Religa.

- Rodzina szkół imieniem profesora Religi z roku na rok się powiększa, więc i obchody rocznic związanych z naszym patronem wydłużają się - mówi Jolanta Kłoczewska, dyrektor Szkoły Policealnej w Olsztynie, gospodyni dzisiejszego spotkania. - 10 marca nasi uczniowie złożyli kwiaty na grobie Profesora. W ramach obchodów rocznicy śmierci odwiedzaliśmy też zaprzyjaźnione szkoły, a dzisiaj ich przedstawiciele odwiedzili nas.

Wśród dzisiejszych gości olsztyńskiego Medyka była m.in. Bogumiła Kamińska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Miedniewicach, w której uczył się Zbigniew Religa, i która jako pierwsza (jeszcze za życia profesora) otrzymała jego imię. Do Olsztyna przyjechała też Joanna Kucharczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej w Barczygłowie, która w maju br. otrzyma imię prof. Religi. Obecni byli także przedstawiciele Stowarzyszenia Lotników Polskich współpracujący z prof. Religą przy lotniczym transporcie organów do przeszczepów, na czele z prezesem stowarzyszenia ppłk. w st. spocz. Mirosławem Czechowskim. Zaproszenia Medyka na olsztyńskie obchody rocznicy śmierci prof. Religi przyjęci też pacjenci profesora, członkowie Stowarzyszenia Transplantacji Serca im. Prof. Religi.

Obchody ósmej rocznicy śmierci prof. Religi rozpoczęto od uroczystości pod tablicą upamiętniającą patrona szkoły, umieszczoną na ścianie frontowej Medyka. Tam wysłuchaliśmy okolicznościowych przemówień, a lotnicy uhonorowali dyrektor Jolantę Kłoczewską okolicznościowymi medalami.
R E K L A M A
banner
Ważnym punktem dzisiejszych obchodów rocznicy śmierci prof. Religi było symboliczne objęcie opieką posadzonych na terenie Szkoły Policealnej Dębów Pamięci prof. Zbigniewa Religi przez Stowarzyszenie Lotników Polskich, Stowarzyszenie Transplantacji Serca oraz III Liceum Ogólnokształcące im. Prof. Religi w Lublińcu wraz ze Szkołą Policealną nr 1 im. Prof. Religi w Lublińcu. Obecnie na posesji olsztyńskiego Medyka rośnie już 9 Dębów Pamięci, którymi opiekuje się m.in. rodzina prof. Zbigniewa Religi oraz Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu. Na swoich opiekunów czekają już trzy kolejne Dęby Pamięci Prof. Zbigniewa Religi.

Po oficjalnej części rocznicowej uroczystości, goście mogli zwiedzić Szkołę Policealną, a potem usiedli do roboczego spotkania, podczas którego ustalili zarys kalendarza wydarzeń upamiętniających 10. rocznicę śmierci prof. Zbigniewa Religi, która obchodzona będzie za dwa lata.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Obchody 8. rocznicy śmierci patrona Szkoły Policealnej w Olsztynie

24-03-2017

image galeria
Wypowiedź Jolanty Kłoczewskiej - dyrektora Szkoły Policealnej w Olsztynie

24-03-2017

image galeria
Wypowiedź Jarosława Cyryngera - pacjenta prof. Zbigniewa Religi

24-03-2017

image galeria
Wypowiedź ppłk. Mirosława Czechowskiego ze Stowarzyszenia Lotników Polskich

24-03-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl