Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2016-03-08 13:14 | Rozmiar tekstu: A A A

W siódmą rocznicę śmierci prof. Religi „Medyk” zorganizował Święto Szkoły

Olsztyn24
Płk Mirosław Czechowski nie przyjechał do Olsztyna z pustymi rękami | Więcej zdjęć »
Dzisiaj (8.03) swój dzień świętują nie tylko panie. Od kilku lat 8 marca to także Święto Szkoły Policealnej im. Prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie, obchodzone w kolejne rocznice śmierci patrona szkoły. Również dzisiaj, w siódmą rocznicę śmierci znakomitego kardiochirurga, w popularnym „Medyku” zorganizowano wyjątkowe wydarzenia, których główną częścią stało się uroczyste spotkanie w szkolnej sali gimnastycznej.  

- Obchodzimy dzisiaj siódmą rocznicę śmierci prof. Zbigniewa Religi - powiedziała Jolanta Kłoczewska, dyrektor szkoły, witając uczestników uroczystości. - Obchodzimy ją w gronie osób, dla których postać prof. Religi dużo znaczy, ale i tych, którzy wspólnie z profesorem walczyli o życie i zdrowie pacjentów.

Specjalnie na dzisiejsze Święto Szkoły do Olsztyna przyjechał płk Mirosław Czechowski, sekretarz Stowarzyszenia Lotników Polskich, współtwórca akcji „Na pomoc”, w ramach której wojskowym transportem lotniczym przewożono organy do przeszczepów. Pułkownik Czechowski, bliski współpracownik prof. Zbigniewa Religi, był w „Medyku” nie po raz pierwszy. Za każdą jego wizytą wzbogacały się szkolne zbiory pamiątek związanych z patronem szkoły. Również dzisiaj pułkownik nie przyjechał z pustymi rękami. Do Olsztyna przywiózł archiwalne filmy pokazujące m.in. organizację lotniczego transportu dawców i organów do przeszczepów. Jeden z tych filmów mogli dziś obejrzeć wszyscy uczestnicy uroczystości. Ponadto płk Czechowski przekazał szkole swoją książkę zatytułowaną „Asy polskiego lotnictwa”. Za przychylność dla olsztyńskiego „Medyka” został dziś uhonorowany szkolną statuetką „Anioła”
R E K L A M A
banner
Wśród uczestników uroczystości była także dwójka nauczycieli zawodu z szkół w francuskim Châteauroux - miasta partnerskiego dla Olsztyna, którzy na zaproszenie prezydenta Olsztyna zapoznają się z systemem szkolenia zawodowego w naszym mieście. Nie zabrakło także dyrektorek zaprzyjaźnionych z „Medykiem” olsztyńskich szkół zawodowych: Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych, Zespołu Szkół Budowlanych oraz Zespołu Szkół Gastronomiczno-Spożywczych.

W programie Święta Szkoły, oprócz akademii, był także turniej wiedzy o szkole i jej patronie, zorganizowany dla uczniów klas pierwszych, a dla gości z zewnątrz - zwiedzanie szkoły.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Święto Szkoły w Szkole Policealnej im. Prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie

»

08-03-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl