Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
FWM | 2017-03-27 12:00 | Rozmiar tekstu: A A A

W filharmonii – Ludwig van Beethoven

Olsztyn24
Martin Kasik
W piątek (31.03), o godz. 19.00, pianista Martin Kasik oraz filharmonicy warmińsko-mazurscy pod batutą Piotra Sułkowskiego serdecznie zapraszają na wieczór z muzyką Ludwiga van Beethovena. Koncert rozpocznie się w piątek (31.03) o godz. 19.00 w sali koncertowej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.

Koncert rozpocznie uwertura Koncertowa Egmont op. 84. zainspirowana dramatem Goethego, którą Beethoven napisał w latach 1809–1810. O ile dyrygenci rzadko sięgają po całą kompozycję, o tyle uwertura jest stałym „bywalcem” sal koncertowych świata, elektryzując publiczność już od pierwszych taktów.

Drugą kompozycję – I Koncert fortepianowy C-dur op. 15 z towarzyszeniem orkiestry zaprezentuje czeski pianista Martin Kasik. Artystę zalicza się do grona czołowych czeskich pianistów współczesnych. Jest laureatem konkursów, otrzymał wiele prestiżowych nagród. m.in.: w 1998 roku zwyciężył w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Praska Wiosna”, a w 2000 r. otrzymał nagrodę „Davidoff Prix”. Występował w słynnych salach koncertowych, takich jak: Berlin Philharmonic Hall, Wigmore Hall, Tonhalle w Zurychu, Gewandhaus w Lipsku, Concertgebouw w Amsterdamie, Rotterdam`s De Doelen, Finlandia Hall w Helsinkach, Auditorio de Barcelona, Carnegie Hall na Weill Recital Hall, Alice Tully Hall i Avery Fisher Hall, Kennedy Center w Waszyngtonie, Suntory Hall, Tokyo`s Victoria, w Sali koncertowej w Singapurze i innych.
R E K L A M A
banner
Jako solista koncertował m. in. z orkiestrami Chicago Symphony, Minneapolis Symphony Orchestra, Deutsches Symphonie-Orchester Berlin, Tonhalle-Orchester Zürich, Stuttgarter Philharmoniker, Rotterdam Philharmonic Orchestra, czy Helsinki Philharmonic Orchestra. Jako solista regularnie współpracuje z Filharmonią Czeską i Praską Orkiestrą Symfoniczną, z którymi odbył tournée po Stanach Zjednoczonych i Japonii. Jego dyskografia obejmuje 10 płyt.

Krytyka o grze Martina Kasika:

„Repertoire” (styczeń 2000) - Niezwykły! Jego interpretacja II Sonaty Rachmaninowa była jak wybuch gorącej lawy. Jego Kreisleriana jest na tym samym poziomie, co wykonania Horowitza i Argerich....

„The New York Times” (14 lutego 2000) - Maestro Kasik gra z nienaganną techniką, płynnością, głębokim poczuciem koloru i inteligencji.

Piątkowy koncert w wykonaniu filharmoników po dyrekcją Piotra Sułkowskiego zakończy V Symfonia c-moll op. 67 Beethovena. Dzieło, którego pierwsze szkice sięgają 1800 roku kompozytor ukończył dopiero latem 1808 roku. Po raz pierwszy wykonano V Symfonię w grudniu tego samego roku we Wiedniu, gdzie od razu zdobyła ona sobie duże uznanie, by po latach stać się jednym z najsłynniejszych arcydzieł muzycznych.

Zapraszamy na spotkanie z muzyką wielkiego Ludwiga van Beethovena, którego genialne dzieła od ponad dwóch stuleci zachwycają publiczność sal koncertowych świata.

******

31 marca 2017r. (piątek), godz. 19.00 sala koncertowa Filharmonii W-M

Koncert symfoniczny


Piotr Sułkowski – dyrygent
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

W programie: Ludwig van Beethoven

Uwertura Koncertowa Egmont op.84
I Koncert fortepianowy C-dur op. 15
Allegro con brio
Largo
Rondo. Allegro scherzando


V Symfonia c-moll op. 67
Allegro con brio
Andante con moto
Scherzo. Allegro
Finale. Allegro

******

Bilety w cenie 40zł normalny i 30 zł ulgowy do nabycia pon.-pt. w godz.10-18 w kasie oraz poprzez stronę internetową http://bilety.filharmonia.olsztyn.pl/


logo FWM
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl