Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2017-03-31 20:02 | Rozmiar tekstu: A A A

„Wspaniała” młodzież Olsztyna

Olsztyn24
Laureaci konkursu w kategorii indywidualnej (fot. UM) | Więcej zdjęć »
Rozstrzygnięto lokalny etap konkursu „Ośmiu wspaniałych”. Dzisiaj (31.03) w ratuszu wręczono wyróżnienia najbardziej zaangażowanym w bezinteresowną pomoc nastolatkom.

- Swoją postawą burzycie wszelkie stereotypy dotyczące dzisiejszej „trudnej” młodzieży - mówił podczas spotkania w Urzędzie Miasta zastępca prezydenta Olsztyna Jarosław Słoma. - Niesienie pomocy potrzebującym to rzecz godna podziwu i naśladowania. Bardzo wam za to dziękuję.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, na co dzień promujący pozytywne postawy i działający na rzecz rówieśników, sąsiadów, osiedla, szkoły czy klasy. W lokalnym etapie konkursu nagrody przyznano w dwóch kategoriach. Laureatem grupowym zostało Szkolne Koło Caritas przy Zespole Szkół nr 4. Oprócz nagrody głównej w tej kategorii przyznano również dwa wyróżnienia, które trafiły do Szkolnego Koła Caritas przy Szkole Podstawowej nr 9 oraz Szkolnej Grupy Charytatywnej CORDIS przy Gimnazjum nr 2.
R E K L A M A
banner
W kategorii indywidualnej wyróżniono cztery osoby: Dominikę Żarejko z VIII Liceum Ogólnokształcącego, Aleksandrę Kantel z Gimnazjum nr 13, Natalię Kończyk z Gimnazjum nr 13 oraz Michała Pladzyka z Zespołu Szkół Samochodowych. Ten ostatni będzie reprezentował Olsztyn w eliminacjach ogólnopolskich konkursu, które odbędą się w Warszawie w dniach 6-7 kwietnia.

23. Ogólnopolski Samorządowy Konkurs Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” ma na celu wyłonienie i promowanie pozytywnych zachowań, działań i postaw młodzieży, przeciwdziałanie przemocy i agresji oraz upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu. „Wspaniali” to młodzi ludzie, którzy budują lepszy, bardziej humanitarny świat, a przez pomoc innym stają się wzorem do naśladowania.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl