Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2017-04-02 20:24 | Rozmiar tekstu: A A A

Epitafium dla Krzysztofa Klenczona w AnderGrant

Olsztyn24
Tadeusz Machela zaprasza na koncert poświęcony Krzysztofowi Klenczonowi
W wigilię rocznicy śmierci Krzysztofa Klenczona, 6 kwietnia, w klubie AnderGrant w Olsztynie (o godz. 19.00) wystąpi Tadeusz Machela, lider Kapeli Jakubowej. Artysta zaprezentuje specjalny program „Spojrzenie w przeszłość”.

Program jest retrospektywną podróżą w czasie przybliżającą okres działalności Krzysztofa Klenczona, w czasach Czerwonych Gitar i zespołu Trzy Korony. Sam Klenczon mówił o tym okresie „to był najpiękniejszy okres w moim życiu. Były to wprawdzie ciężkie czasy, bo była ciężka praca, ale chyba ten okres najlepiej wspominam”.

Krzysztof Klenczon był niezwykle popularnym piosenkarzem i kompozytorem, liderem zespołów: Niebiesko-Czarni, Czerwone Gitary i Trzy Korony. Nazywany był polskim Johnem Lenonnem. Muzyk skomponował kilkadziesiąt piosenek, wylansował kilkanaście przebojów, między innymi: „Biały krzyż”, „Powiedz stary, gdzieś ty był”, „Nie przejdziemy do historii”, „Jesień idzie przez park” i „10 w skali Beauforta”.  Zmarł w 1981 roku w Stanach Zjednoczonych.
R E K L A M A
banner
Program „Spojrzenie w przeszłość” składa się z opowieści o życiu Klenczona, do którego osobisty stosunek ma Tadeusz Machela, przyjaciel rodziny, przez wiele lat grający z Ryszardem Klenczonem, bratem Krzysztofa. Opowieści Macheli urozmaicane są wykonywanymi przez niego na żywo największymi przebojami Krzysztofa Klenczona.

Program trwa blisko półtorej godziny, a po jego zakończeniu artysta zaprasza słuchaczy do spróbowania swoich sił z mikrofonem. Najlepsze wykonania utworów Krzysztofa Klenczona z akompaniamentem gitarowym twórcy programu nagradzane zostaną solową płytą Tadeusza Macheli „Czy winien był ktoś”, będącą swoistym epitafium dla zmarłego idola.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl