Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-04-08 10:45 | Rozmiar tekstu: A A A

Kobiety z Charakterem wybrano już po raz dziesiąty

Olsztyn24
Kobiety z Charakterem 2017 | Więcej zdjęć »
Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Forum Kobiet po raz dziesiąty wyróżniło znakomite mieszkanki naszego regionu. Gala (odbywająca się pod hasłem „Co cenię w życiu najbardziej”), podczas której siedem mieszkanek województwa warmińsko-mazurskiego odebrało tytuły i statuetki „Kobieta z Charakterem” odbyła się wczorajszego (7.04) wieczoru w olsztyńskim Miejscu Kreatywnej Aktywności Eranova.

Wyróżnienia przyznawane są przez kapitułę działającą pod przewodnictwem Ireny Petryny, prezesa Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenie Forum Kobiet. Głównym celem konkursu, odbywającego się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, jest promowanie kobiet aktywnych w różnych dziedzinach życia społeczno-gospodarczego, które potrafią godzić pracę i karierę zawodową z życiem rodzinnym.

W tym roku laureatki nagrodzone zostały w siedmiu kategoriach: nauka i oświata; kultura; biznes; administracja; ochrona środowiska, sport i turystyka; zdrowie i polityka społeczna, kultura i sztuka. 

 
R E K L A M A
banner
Kobietami z Charakterem w roku 2017 zostały:

» w kategorii nauka i oświata: BOŻENA RESZKA

Bożena Reszka jest dyrektorem Zespołu-Szkolno-Przedszkolnego w Gietrzwałdzie, ale też, a może przede wszystkim, zaangażowanym animatorem społecznym.

Pani Bożena od wielu lat promuje wartości patriotyczne oraz pielęgnuje polską kulturę i tradycję poprzez organizowanie cyklicznych imprez upamiętniających święta narodowe, służące między innymi pokoleniowemu przekazywaniu wartości patriotycznych. Ideą przewodnią jej działalności jest dbałość o wychowanie patriotyczne młodego pokolenia. Organizowane przez nią wydarzenia łączą pokolenia oraz są przestrzenią do przekazywania wartości patriotycznych dzieciom i młodzieży.

» w kategorii kultura i sztuka: ANNA ZAPAŚNIK-BARON

Typując panią Annę do konkursu, określono ją jako wielką artystkę i wspaniałego człowieka, związaną z teatrem i środowiskiem artystycznym Warmii i Mazur. Jak sama mówi wiele ról było poparte dobrymi recenzjami, które utwierdzały mnie w przekonaniu, że wybrałam właściwy zawód, choć zawsze chciałam być dziennikarką” i aby zrealizować swoje ciche marzenie podjęła w 2012 roku  studia dziennikarskie na UWM w Olsztynie, które ukończyła z wyróżnieniem.

Całe swoje życie poświęca pracując na rzecz kultury, ale jej największą miłością jest teatr. Dzisiaj nie sposób wymienić wszystkich ról, które zagrała na deskach teatrów w Polsce i za granicą. Tę miłość do teatru potrafiła zaszczepić innym, tworząc Zamkowy Zespół Teatralny w Ostródzie. Spod jej skrzydeł „wyfrunęli” na sceny teatrów w Polsce znamienici podopieczni, dzisiaj świetni aktorzy.
To dzięki jej zaangażowaniu Dni Ostródy zyskały nową jakość, zmieniając się w „Międzynarodowe Lato z Folklorem”, a Ostróda stała się miastem wspierającym twórczość Agnieszki Osieckiej i konkurs „Pamiętajmy o Osieckiej”.

Za swoją działalność na rzecz kultury została dwukrotnie odznaczona: Odznakami Zasłużonego Działacza Kultury i Zasłużona dla Kultury Polskiej.

» w kategorii biznes: DOROTA BOGACKA

Dr Dorota Bogacka to człowiek renesansu. Zaangażowana w wiele działań o niezwykle szerokim spektrum, od przedsiębiorczości prowadzonej od 1986 roku, licznych specjalistycznych publikacji naukowych, wykładów, przez miłość do zabytkowych automobili, grę na wielu instrumentach, śpiew, po działalność charytatywną.

Jako kobieta kreatywna, przedsiębiorcza odnajduje sens swojej pracy w tworzeniu i prowadzeniu wielu firm odnoszących sukcesy na rynku. Między innymi zrealizowała wraz z mężem ideę wybudowania i rodzinnego prowadzenia pięciogwiazdkowego hotelu na Warmii – Hotelu Marina Club, zarządzająca wraz z mężem czterema restauracjami grupy Mariaszek. To właścicielka sklepów z biżuterią, art. gosp.domowego, odzieżą, firmy produkującej galanterię do domów i mieszkań oraz przedsiębiorstwa zajmującego się archiwizacją dokumentów.

W natłoku zajęć znajduje jednak czas na inne ważne wyzwanie, jakim jest pomoc najbardziej potrzebującym. Pani Dorota od wielu lat wspiera dom dziecka w Szymanowie i fundacje pomocy dzieciom, wydarzenia sportowe, a także fundacje niosące i ratujące życie.

» w kategorii administracja: TERESA TARADEJNA

Teresa Taradejna jest dyrektorem Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina w Olsztynie. Jest konsultantem Centrum Edukacji Nauczycieli Szkół Artystycznych w Warszawie, ekspertem awansu zawodowego oraz aktywną działaczką społeczną, której bliska jest sprawa rozwoju kultury muzycznej w społeczeństwie.

To dzięki jej ogromnemu zaangażowaniu wyremontowano w szkole salę koncertową, służącą mieszkańcom Olsztyna, oraz przybyło placówce nowe, bogate instrumentarium. Szkoła zajmuje aktualnie pierwsze miejsce wśród szkół artystycznych w Polsce w pozyskiwaniu środków finansowych z programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

» w kategorii zdrowie i polityka społeczna: TERESA SADOWSKA-WOŁKOWICKA

Najważniejszą cechą jej pracy jest podmiotowe traktowanie drugiej osoby. Ambitna, rzetelna i pełna empatii potrafi stworzyć przyjazne środowisko pracy. Ukończyła kilka kierunków studiów oraz podwyższała swoje kwalifikacje na studiach podyplomowych.

Pracuje jako naczelna pielęgniarka w szpitalu pulmonologicznym w Olsztynie. Dzięki jej działaniom, jako pełnomocnika ds. jakości, Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie otrzymał czterokrotnie bardzo wysoką ocenę wystawioną przez Centrum Monitorowania Jakości w Krakowie i znalazł się w grupie najlepszych szpitali w Polsce, dbających o standardy jakości w opiece nad pacjentem.

Była współtwórczynią działań zmierzających do poprawy jakości funkcjonowania szpitala pulmonologicznego, dzięki m.in. jej pracy szpital wygrał w rankingu Rzeczpospolitej „Bezpieczny Szpital” jako „Najlepszy szpital niezabiegowy w kraju” w kolejnych czterech latach 2011,2012,2013,2014. Jako jedna z pierwszych wdrożyła w SPZGiCHP elektroniczną dokumentację pielęgniarską opartą na procesie pielęgnowania.

Współpracuje z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim i innymi uczelniami województwa w zakresie kształcenia kadry pielęgniarskiej, która zdobywa swoje szlify w SPZGiCHP. Inicjatorka licznych akcji pro zdrowotnych, których celem jest propagowanie zdrowego stylu życia przy jednoczesnej dbałości o systematyczne wykonywanie badań profilaktycznych.

Swoją zawodową pasję łączy również z pracą społeczną. Od 2013 roku jest ekspertem Warmińsko-Mazurskiej Nagrody Jakości, delegatem na Zjazd OIPiP w Olsztynie. Jako członek Olsztyńskiego Stowarzyszenia Hospicjum „PALIUM” wspiera hospicjum w pracy z chorymi. Jest nieocenioną ekspertką w niesieniu pomocy chorym i wspieraniu ich w trudnej drodze, jaką jest choroba.

» w kategorii ochrona środowiska, sport i turystyka: SABINA ZAWADZKA

Z wykształcenia absolwentka kierunku Ochrony Środowiska Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, wykonuje nietypowy zawód – taksatora, tylko kilka kobiet w kraju piastuje to stanowisko. Od 1979 roku, czyli już 39 lat, pracuje w jednej firmie - w Biurze Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej, Oddział w Olsztynie.

Jest prawdziwą specjalistką i ekspertką w swoim fachu. Od 1997 roku opracowała lub brała udział w opracowaniu czterdziestu jeden programów ochrony przyrody oraz dziesiątek prognoz oddziaływania na środowisko i opracowań przyrodniczych. Jest autorką wielu planów zadań ochronnych, między innymi: Myszynieckie Bory Sasankowe, Ostoja Warmińska, Puszcza Napiwodzko-Ramucka. Za swoją wielką pracę na rzecz polskiej przyrody i jej ochrony otrzymała Odznakę Honorową „Zasłużony dla ochrony środowiska i gospodarki wodnej”.

» w kategorii kultura: JOANNA GAWRYSZEWSKA

Joanna Gawryszewska, z wykształcenia instrumentalistka – skrzypek, posiada wykształcenie muzyczne o kierunku dyrygentury orkiestrowej i śpiewu solowego, bardzo aktywna działaczka społeczna.

Prezes Fundacji Kreolia-Kraina Kreatywności w Jerutkach. Pomysłodawczyni Kuźni Talentów - miejsca edukacji artystycznej. Kuźnia prowadzi dziewięć placówek, a uczęszcza tam ponad sto pięćdziesiąt osób, to prawdziwa „wylęgarnia” talentów. Pani Joanna jest również przewodniczącą Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Szczycieńskiego.

To ona jest pomysłodawczynią i organizatorką wielu akcji oraz wydarzeń kulturalnych, między innymi: festiwalu młodych talentów, rajdu nawigacyjnego, przeglądu piosenki dziecięcej, artystycznego spotkania z ekologią czy też festiwalu piosenki lat 80-tych. Pani Joanna za swoją wielopłaszczyznową działalność odznaczona została Brązową, Srebrną i Złotą Odznaką Honorową za zasługi w pracy społecznej Polskiego Związku Chórów Oddział Warm.Maz. w Olsztynie. Laureatka XV edycji ogólnopolskiego konkursu „Sposób na sukces” organizowanego pod patronatem Prezydenta RP.

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej i fimowej, którą wkrótce udostępnimy.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [6]
~TaMądra / 2018-04-25 20:21
Szkoda że Pani Jadwiga przywłaszcza sobie edukacjno-sportową imprezę Jem Owoce ....
~Czytelnik / 2018-04-25 19:33
Skoro szkoła nr.25 to organizuje to niech sobie poradzi bez Ważnych Instytucjii
~Wikipedia / 2018-04-25 19:07
Większej bzdury nigdy nie słuszałam , P. Barczewska udostępnia tylko miejsce całej imprezy a organizatorzy to co ? Jestem ciekawa czy pani byłaby w stanie ponieść koszty tej imprezy . Przecież jak sądzę ta inwestycja warta jest kilka set tysięcy .
~matka ucznia / 2017-04-20 08:54
Tak popieram. Jestem jedną z matek, która myśli o zabraniu dziecka od "tej" kobiety z charakterkiem. To wstyd nagradzać takie osoby. Zajrzyjcie do szkoły a włos Wam stanie dęba. Pozdrawiam Panią Kochanowską ! Była Pani wspaniałym Dyrektorem. Szkoda,że Pani nie nadano tytułu za Pani pracę.
~widz / 2017-04-20 00:04
A ja nie szanuję takich kobiet prezesek, które wybierają takie kobiety jak właśnie ta z Gietrzwałdu, która nie ma nic z cech kobiety z charakterem. Dołączam się do powyższego głosu. Wstyd pani Ireno!
~Kobiety Gietrzwałdu / 2017-04-19 09:07
Szanowna Pani Ireno! Tyle lat, tyle kobiet wyróżnionych i nagle straszny błąd.Jak można było zgłosić do konkursu kobietę, która w Gietrzwałdzie sieje postrach i nienawiść ? To kobieta z "charakterkiem" a nie z charakterem. Była Pani z nami przez wiele lat i nagle wybiera Pani mobbing, nienawiść i upodlenie ludzi, brak szacunku dla nauczycieli i uczniów. Szkoda Pani Ireno ! Kobiety z Gietrzwałdu
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
10. Gala „Kobieta z Charakterem” (1)

08-04-2017

image galeria
10. Gala „Kobieta z Charakterem” (2)

09-04-2017

image galeria
10. Gala „Kobieta z Charakterem” (3)

09-04-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl