Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Olgierd Dąbrowski-Żegalski | 2017-04-20 19:43 | Rozmiar tekstu: A A A

Zebrania sędziów z okręgu olsztyńskiego

Olsztyn24
Sąd Okręgowy w Olsztynie
Dzisiaj (20.04) w Sądzie Okręgowym, a także w kilku sądach rejonowych okręgu olsztyńskiego odbyły się zebrania, w trakcie których wybrano przedstawicieli do udziału w pracach powstającego forum współpracy przedstawicieli samorządu sędziowskiego.

Prezes Sądu Okręgowego w Olsztynie, realizując obowiązek wynikający z ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych, zainicjowany wnioskiem 1/5 liczby sędziów Sądu Okręgowego w Olsztynie, zwołał na dzień 20 kwietnia o godz. 12 w budynku sądu zebranie Sędziów Sądu Okręgowego w Olsztynie. Głównym celem tego spotkania był wybór przedstawicieli tutejszego sądu do udziału w pracach powstającego forum współpracy przedstawicieli samorządu sędziowskiego.

W trakcie tego spotkania poruszane były także tematy związane z aktualną sytuacją sądownictwa i obawami o niezależność sądów i niezawisłość sędziów. Zebranie, co należy podkreślić, nie było formą protestu. Było natomiast wynikiem uchwały podjętej w dniu 20 marca 2017 r. przez Zebranie Przedstawicieli Zgromadzeń Ogólnych Sędziów Okręgów i Przedstawicieli Zgromadzeń Ogólnych Sędziów Apelacyjnych (najbardziej reprezentatywnego organu samorządności sędziowskiej, skupiającego sędziów rejonowych, okręgowych i apelacyjnych z całego kraju), które zwróciło się do stowarzyszeń sędziowskich o utworzenie forum współpracy przedstawicieli samorządu sędziowskiego, a do prezesów sądów powszechnych o zwołanie w tym dniu zebrań sędziów w celu wyboru przedstawicieli do udziału w pracach forum.
R E K L A M A
banner
Zebranie sędziów Sądu Okręgowego w Olsztynie odbyło się w sali nr 36 i trwało około 20 minut. Wzięło w nim udział 34 spośród 58 sędziów SO w Olsztynie. Zgodnie z przywołaną wcześniej uchwałą, w drodze głosowania zostało wybranych dwóch przedstawicieli do udziału w pracach forum.

Podobne zebrania odbyły się również w sądach rejonowych w Bartoszycach, Biskupcu, Giżycku, Kętrzynie i Piszu. W trakcie zebrań w sądach rejonowych w Bartoszycach, Giżycku i Piszu wybrano po jednym przedstawicielu do udziału w forum. Zebranie sędziów Sądu Rejonowego w Biskupcu nie podjęło żadnych uchwał dotyczących wyboru sędziów do forum. Także podczas zebrania sędziów kętrzyńskiego sądu nie wybrano przedstawiciela do udziału w forum.

Wspomniane zebrania w żaden sposób nie dezorganizowały pracy sądów i odbyły się w taki sposób, który nie był uciążliwy dla obywateli.

Olgierd Dąbrowski – Żegalski
Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie


Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl