Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
FWM | 2017-04-21 15:35 | Rozmiar tekstu: A A A

Balet o kawie w olsztyńskiej filharmonii

Olsztyn24
Cracovia Danza Balet o kawie (fot. Ilja Van de Pavert) | Więcej zdjęć »
W dniach 27 i 28 kwietnia, o godz. 19.00, Filharmonia Warmińsko-Mazurska w Olsztynie zaprasza do swojej sali koncertowej na spektakl pt. Balet o kawie.

Balet o kawie to jedno z najpopularniejszych przedstawień Baletu Dworskiego Cracovia Danza. Spektakl w inscenizacji i choreografii Romany Agnel wpisuje się w tradycję wystawianych w XVII i XVIII wieku baletów o tematyce fantazyjnej i egzotycznej. Stworzony został na bazie kroków oraz figur tańca barokowego, a także elementów ówczesnej pantomimy. To pełne humoru przedstawienie w warstwie fabularnej nawiązuje do słynnej Kantaty o kawie Jana Sebastiana Bacha. W warstwie muzycznej spektaklu usłyszymy muzykę właśnie tego wielkiego barokowego kompozytora. Poza wspomnianą Kantatą o kawie zabrzmią jeszcze fragmenty jego Suit Orkiestrowych.

Tancerze wystąpią w fantastycznych kostiumach projektu Moniki Polak-Luścińskiej, przedstawiających elementy serwisu do kawy, które swym kształtem przypominają m.in. słynną w XVIII wieku porcelanę drezdeńską. W spektaklu obok tancerzy Baletu Dworskiego Cracovia Danza wystąpią także w roli Ziarenek kawy dzieci z olsztyńskiej  Pracowni Tańca „Pryzmat”. Opiekunem artystycznym i choreografem „Pryzmatu” jest Katarzyna Grabińska.
R E K L A M A
banner
Balet Dworski Cracovia Danza – to zawodowy zespół tańców dworskich i historycznych specjalizujący się w odtwarzaniu tradycyjnych tańców i baletów dworskich na przestrzeni wieków - od średniowiecza po współczesność. Prezentowane przez zespół układy choreograficzne, kostiumy, muzyka oraz zwyczaje dworskie nawiązują do tradycji i historii teatru tańca w Polsce i Europie. Oprócz działalności artystycznej balet prowadzi również działalność edukacyjną, promując taniec i kulturę dworską. Upowszechnianie wiedzy o historii tańca realizowane jest poprzez warsztaty, konferencje, publikacje, wykłady i wystawy tematyczne o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym wraz z udziałem zaproszonych specjalistów.

Balet Dworski Cracovia Danza, będący Miejską Instytucją Kultury Miasta Krakowa, występuje od lat na licznych scenach w kraju i za granicą. Uczestniczy w produkcjach operowych i baletowych oraz wielu projektach kulturalnych.

******

27 kwietnia 2017, czwartek, godz. 19.00, 28 kwietnia 2017, piątek, godz. 19.00  sala koncertowa filharmonii

Spektakl „BALET O KAWIE”

Wystąpią:  Balet Dworski Cracovia Danza
W roli Ziarenek kawy – dzieci z Pracowni Tańca „Pryzmat”
Inscenizacja: Romana Agnel
choreografia: Romana Agnel, Dariusz Brojek
scenografia i kostiumy: Monika Polak-Luścińska
muzyka: Jan Sebastian Bach
» Suity orkiestrowe – wybrane fragmenty
» Kantaty o kawie – aria Lizy, aria Schlendriana, finał

******

Bilety w cenie 60 zł normalny i 45 zł ulgowy do nabycia w kasie i poprzez stronę internetową filharmonii: https://bilety.filharmonia.olsztyn.pl
Kasa biletowa: tel. 89 527-51-75, wew. 134,135Z D J Ę C I A
F I L M Y
logo FWM
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Film promujący spektakl „Balet o kawie”

»

21-04-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl