Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-04-27 14:19 | Rozmiar tekstu: A A A

Eliminacje Olimpiady Ekologicznej przeprowadzone

Olsztyn24
Pierwsza tura eliminacji Olimpiady Ekologicznej | Więcej zdjęć »
Dziewięć drużyn ze szkół podstawowych Olsztyna i Powiatu Olsztyńskiego wzięło udział w eliminacjach Olimpiady Ekologicznej. Do półfinału zakwalifikowało się sześć zespołów.

Olimpiada Ekologiczna to pomysł olsztyńskiej Fundacji Szalony Krasnolud, m.in. promującej gry „bez prądu”: planszowe, bitewne, logiczne, karciane, z dala od komputerów, tabletów czy smartfonów. Pierwsza edycja olimpiady poświęcona jest polskim parkom narodowym i krajobrazowym. Przedsięwzięcie wspiera Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Eliminacje, w trzech turach po trzy zespoły, rozegrano w środę i czwartek (26-27.04) w siedzibie fundacji przy ul. Kołobrzeskiej 30.

- Liczyliśmy na większą liczbę uczestników, szczególnie z olsztyńskich szkół, ale jak na pierwszą edycję olimpiady, ale też niełatwy dla uczniów szkół podstawowych temat, możemy czuć się zadowoleni z zainteresowania naszą inicjatywą - mówi Monika Wysocka-Kawa, prezes Fundacji Szalony Krasnolud. - Parkom narodowym i krajobrazowym w szkole podstawowej, na poziomie piątej klasy, poświęcone są zaledwie dwie godziny lekcyjne. Dlatego uczestnicy olimpiady, szczególnie czwartoklasiści, musieli specjalnie się przygotować.
R E K L A M A
banner
W olimpiadzie biorą udział sześcioosobowe zespoły. W każdym z nich jest po dwóch uczniów z klas IV, V i VI. Swoje reprezentacje na olimpiadę zgłosiły szkoły podstawowe z Olsztyna o numerach: 1, 2, 6, 10, 15 oraz szkoły podstawowe w Klebarku Wielkim, Spręcowie, Stawigudzie i Biesalu.

Na etap eliminacyjny olimpiady organizatorzy przygotowali trzy zadania: przyporządkowanie logotypu do konkretnego parku narodowego, test wiedzy o parkach złożony z 30 pytań oraz umiejscowienie parku we właściwym rejonie Polski. Uczestnicy z zadaniami poradzili sobie znakomicie.

- Poziom wiedzy uczestników eliminacji był rewelacyjny! - mówi Monika Wysocka-Kawa. - Na wykonanie zadań zaplanowaliśmy 80 minut, a drużyny wykonały je w czasie krótszym niż godzina. O kolejności zespołów zadecydowały niewielkie różnice punktowe.

Po podsumowaniu zdobytych punktów okazało się, że do półfinału Olimpiady Ekologicznej zakwalifikowały się zespoły z:

» SP 2 w Olsztynie,
» SP 6 w Olsztynie,
» SP 10 w Olsztynie,
» SP w Stawigudzie,
» SP w Biesalu,
» SP w Spręcowie.

Półfinały Olimpiady Ekologicznej rozegrane zostaną 25 maja, a finał 8 czerwca. Zwycięzcy olimpiady nagrodzeni zostaną grami planszowymi o temetyce ekologicznej o łącznej wartości 2300 złotych.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
AS
Komentarze [1]
~wot / 2017-04-27 23:25
Dorosłym gratuluję pomysłu i realizacji olimpiady ekologicznej, uczniom wiedzy i zapału do szlachetnej rywalizacji. Szanuję mądrych nauczycieli i wychowawców, w odróżnieniu od nauczycielki języka polskiego w jednej ze szkół podstawowych w Polsce, która urządziła z dziećmi rekonstrukcję mordu polskich oficerów w Katyniu i kazała 11-letniemu chłopcu "strzelać" w tył głowy koleżanki z pistoletu zabawki!!! Horror!
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Olimpiada Ekologiczna Fundacji Szalony Krasnolud

27-04-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl