Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-04-28 10:52 | Rozmiar tekstu: A A A

„Kresowa opowieść” Edwarda Łysiaka wybrzmiała w WBP

Olsztyn24
Edward Łysiak | Więcej zdjęć »
W Starym Ratuszu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie odbyło się wczoraj (27.04) spotkanie autorskie z Edwardem Łysiakiem − autorem książek z cyklu „Kresowa opowieść” – tom I „Michał”, tom II „Julia”. 

Edward Łysiak jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej, długoletnim pracownikiem Instytutu Automatyki Systemów Energetycznych we Wrocławiu, obecnie przebywa na emeryturze. W kręgu jego zainteresowań znajdują się stosunki polsko-ukraińskie, szkutnictwo i żeglarstwo.

Autor jest pomysłodawcą i współautorem projektu „Łączy nas wspólna historia” (zrealizowanego w latach 2006–2007), ukierunkowanego na poznanie się, współpracę i bezpośrednie kontakty młodzieży ze szkół w Gminie Oborniki Śląskie i na ukraińskim Pokuciu.
R E K L A M A
banner
Orędownik pamięci o ofiarach zbrodni ukraińskich nacjonalistów, ale również polsko-ukraińskiego pojednania. Z tego też powodu zdecydował się napisać „Kresową opowieść”, opierając ją m.in. o wspomnienia swojej matki. Jest to jego pierwsza powieść - obecnie pracuje nad jej trzecim tomem.

Więcej na temat powieści, jej autora i trudnej historii dwóch narodów w zapisach wideo spotkania, które będziemy sukcesywnie udostępniać. Zapraszamy do zapoznania się z nimi.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Spotkanie autorskie z Edwardem Łysiakiem w WBP (1)

28-04-2017

image galeria
Spotkanie autorskie z Edwardem Łysiakiem w WBP (2)

28-04-2017

image galeria
Spotkanie autorskie z Edwardem Łysiakiem w WBP (3)

28-04-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl