Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
MB | 2017-04-28 20:54 | Rozmiar tekstu: A A A

Dzień Przedsiębiorczości w II LO

Olsztyn24
Dzień Przedsiębiorczości w II LO (fot. II LO - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Ponad 70 uczniów z klas pierwszych i drugich II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi wzięło udział w czternastej edycji programu „Dzień Przedsiębiorczości” realizowanego pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Przez udział w programie uczniowie mieli możliwość odbycia jednodniowej praktyki w wybranym przez siebie miejscu pracy, weryfikując przy tym swoje plany edukacyjne i zawodowe.

Podczas „Dnia Przedsiębiorczości” uczniowie pozyskiwali informacje o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania określonej profesji. Zawody, z którymi zapoznali się uczniowie to m.in.: nauczyciel przedszkola, logopeda, psycholog, fizjoterapeuta, magister farmacji, instruktor siłowni, fitnessu i trener personalny, kierownik i pracownik Działu Rozrywka w Media Markt, lekarz weterynarii, pracownik banku, aktor, grafik komputerowy, specjalista naukowo-techniczny, projektant ubrań, krawiec, sędzia i inni pracownicy Sądu Okręgowego, technolog, logistyk, operator maszyn introligatorskich, handlowiec, doradca handlowy, stomatolog.

- W „Dniu Przedsiębiorczości” byłam w Autoryzowanym Salonie Mercedesa Auto Idea. Było w porządku, poznałam wiele ciekawych informacji na temat rekrutacji pracowników, zadań doradcy handlowego, dowiedziałam się jak rozmawiać z klientem. Podobało mi się, że nasz opiekun przekazał nam mnóstwo ciekawostek, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia - mówi Izabella Błaszkiewicz z klasy I B.
R E K L A M A
banner
- W ramach  Dnia Przedsiębiorczości” byłam w Sądzie Okręgowym. Bardzo mi się podobało. Dużo się nauczyłam - stwierdziła Ewa Kopania z klasy I E.

Nad przygotowaniem i przebiegiem „Dnia Przedsiębiorczości” czuwał szkolny doradca zawodowy Maria Barcikowska.
Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~Leon / 2017-05-01 14:18
Czemu młode głowy sa napychane głupotami typu nie istaniejące zWODY W TYPIE; specjalista naukowo-techniczny, TECHNOLOG - ALE CZEGO?, logistyk - czego??? Wstyd że nieuctwem częstuje się młodzież!!!
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl