Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
d. | 2017-04-30 16:05 | Rozmiar tekstu: A A A

Weekend majowy w Olsztynie

Olsztyn24
 
Osoby spędzające majówkę w Olsztynie z pewnością nie będą narzekać na nudę. Przedstawiamy propozycje na spędzenie wolnych dni.

30 kwietnia  (niedziela) – 1 maja (poniedziałek)

Majówka nad Ukielem
R E K L A M A
banner
Każdego dnia od 11.00 na terenie CRS Ukiel czekać będzie szereg atrakcji sportowych. Wśród nich m.in. rozgrywki piłki nożnej i koszykowej, mini tenis, gimnastyka artystyczna szkółka deskorolki, zajęcia jogi i zumby, dwudniowy turniej piłki siatkowej. Poza zajęciami ruchowymi będą również propozycje dla spacerowiczów. W programie koncert bluesowy i szantowy, animacje dla dzieci, fotobudka, pokaz smoczych łodzi, stoisko biblioteki miejskiej, konkursy organizowane na scenie głównej. W trakcie wydarzenia odbędzie się kiermasz żywności i rzemiosła regionalnego.

2 maja (wtorek)

Miejskie Obchody Dnia Flagi

» Plac przed ratuszem, godz. 12.00

Uroczystości rozpoczną się w samo południe. Na pl. Jana Pawła II zajmą miejsce poczty flagowe i sztandarowe Wojska Polskiego, Policji, Straży Miejskiej. Nie zabraknie olsztyńskich szkół i harcerzy. Po uroczystym wciągnięciu flagi młodzież z olsztyńskiego Pałacu Młodzieży zaprezentuje program artystyczny o tematyce patriotycznej. Będzie też tort w narodowych barwach, a uczestnicy otrzymają symboliczne biało-czerwone flagi i kotyliony.

» Muzeum Nowoczesności, godz. 17.00

Wernisaż wystawy  Pod biało-czerwoną flagą. Żołnierzyki w służbie Rzeczypospolitej”. Wystawa unikatowych, ręcznie wykonanych żołnierzyków z różnych okresów historii Polski i świata będzie połączona z prelekcją Wojciecha Gudaczewskiego na temat historii żołnierzyków, począwszy od czasów starożytnych aż do współczesności oraz majową Prezentacją Eksponatu Miesiąca i promocją 10. numeru Biuletynu Muzeum Nowoczesności.

» Galeria Rynek MOK, godz. 10.00-17.00

MOK proponuje kreatywne i rodzinne spędzanie czasu wolnego przy grach planszowych.

» Planetarium, godz. 11.00-18.00

Planetarium zaprasza na seanse filmowe: Ziemia, Księżyc i Słońce, Kaluoka`hina - zaczarowana rafa, Dobór naturalny, Kosmiczny ekspres oraz Olsztyn nasze miasto.

» Obserwatorium, godz. 9.00-23.00

Obserwatorium proponuje zwiedzanie pracowni oraz pokazy nocnego nieba.

» Wodne Centrum Rekreacyjno Sportowe Aquasfera, godz.10.00

Dzieci, które tego dnia odwiedzą Aquasferę, otrzymają flagi oraz białe i czerwone balony. Od 10.00 do 14.00 czynne będzie stoisko z atrakcjami dla dzieci zorganizowane przez firmę Nanny Bell. Zabawy i animacje dla dzieci związane będą z obchodami Dnia Flagi: malowanie flagi na papierze, malowanie buziek w kolorach patriotycznych, wykonywanie orzełków oraz papierowej mapy Polski.

» Miejska Biblioteka Publiczna

Filia nr 9, ul. Żołnierska

Biblioteka zaprasza do zapoznania się z ekspozycją książek dla dzieci i młodzieży związanych z symbolami narodowymi, historią, geografią i zwyczajami, zatytułowaną „Pod skrzydłami orła białego”. Będzie również kącik plastyczny dla dzieci „Barwy polskiej flagi” oraz prezentacja słuchowisk „Legendy polskie”.

Abecadło, al. Piłsudskiego 16

Wszystkim, którzy odwiedzą bibliotekę, udostępniona zostanie gra rodzinna Flagi świata. Będzie też kącik plastyczny.

Filia nr 13, ul. Sikiryckiego 9

Każde dziecko, które odwiedzi bibliotekę będzie mogło stworzyć własną flagę i zabrać ją do domu.

3 maja (środa)

Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja godz. 10.00

Obchody rocznicowe rozpoczną się o 10.00 mszą św. w intencji Ojczyzny w bazylice św. Jakuba. Główne uroczystości odbędą się o 11.30 na Placu Konsulatu Polskiego przy Kolumnie Orła Białego. W programie m.in. defilada kampanii honorowych. Część artystyczną zaplanowano na godzinę13.30 w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim.

» Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny, godz. 10.00-16.00

Naukowa Majówka. W programie:
- pokazy naukowe - potęga ciśnienia, znikające litery, iluzje optyczne, fluorescencyjny świat;
- warsztaty poduszkowców - złóż model poduszkowca i dowiedz się co to jest tarcie;
- warsztaty Archimedesa - stwórz nurka kartezjańskiego, dowiedz się jak działa batyskaf i po co rybom pęcherz pławny;
- warsztaty fabryka zapachów - stwórz swój niepowtarzalny odświeżacz powietrza.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl