Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-05-08 20:39 | Rozmiar tekstu: A A A

PO: Zmiana konstytucji tak, ale pod pewnymi warunkami

Olsztyn24
Posłowie Janusz Cichoń i Anna Wasilewska | Więcej zdjęć »
Plany zmiany obecnie obowiązującej Konstytucji RP były głównym zagadnieniem zwołanego dzisiaj (8.05) briefingu prasowego posłów Platformy Obywatelskiej Anny Wasilewskiej i Janusza Cichonia, który odbył się w olsztyńskiej siedzibie partii.

Gospodarze spotkania odnieśli się do propozycji prezydenta Andrzeja Dudy, który podczas niedawnych majowych uroczystości państwowych podniósł temat konieczności wprowadzenia zmian w ustawie zasadniczej i wypowiedzenie się w tej kwestii obywateli w ogólnokrajowym referendum.

Posłanka Wasilewska stwierdziła, że konstytucja powinna być zmieniona, jednak obecnie nie ma do tego odpowiednich warunków ponieważ w kraju nie ma porozumienia.
R E K L A M A
banner
Poseł Cichoń poinformował natomiast, że Platforma Obywatelska jest gotowa do podjęcia rozmów w tej sprawie, jednak najpierw muszą zostać ogłoszone i zastosowane wyroki Trybunału Konstytucyjnego, o co toczy się batalia od czasu przejęcia władzy przez Prawo i Sprawiedliwość, jak również powinna być respektowana obecnie obowiązująca ustawa zasadnicza do czasu ewentualnej jej zmiany, z czym -wg PO- obecnej władzy jest wybitnie nie po drodze.

Wystąpienie gospodarzy zarejestrowaliśmy na filmie wideo. Zapraszamy do jego obejrzenia.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Briefing prasowy PO ws. zmiany konstytucji

08-05-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl