Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2017-05-08 20:39 | Rozmiar tekstu: A A A

PO: Zmiana konstytucji tak, ale pod pewnymi warunkami

Olsztyn24
Posłowie Janusz Cichoń i Anna Wasilewska | Więcej zdjęć »
Plany zmiany obecnie obowiązującej Konstytucji RP były głównym zagadnieniem zwołanego dzisiaj (8.05) briefingu prasowego posłów Platformy Obywatelskiej Anny Wasilewskiej i Janusza Cichonia, który odbył się w olsztyńskiej siedzibie partii.

Gospodarze spotkania odnieśli się do propozycji prezydenta Andrzeja Dudy, który podczas niedawnych majowych uroczystości państwowych podniósł temat konieczności wprowadzenia zmian w ustawie zasadniczej i wypowiedzenie się w tej kwestii obywateli w ogólnokrajowym referendum.

Posłanka Wasilewska stwierdziła, że konstytucja powinna być zmieniona, jednak obecnie nie ma do tego odpowiednich warunków ponieważ w kraju nie ma porozumienia.
R E K L A M A
banner
Poseł Cichoń poinformował natomiast, że Platforma Obywatelska jest gotowa do podjęcia rozmów w tej sprawie, jednak najpierw muszą zostać ogłoszone i zastosowane wyroki Trybunału Konstytucyjnego, o co toczy się batalia od czasu przejęcia władzy przez Prawo i Sprawiedliwość, jak również powinna być respektowana obecnie obowiązująca ustawa zasadnicza do czasu ewentualnej jej zmiany, z czym -wg PO- obecnej władzy jest wybitnie nie po drodze.

Wystąpienie gospodarzy zarejestrowaliśmy na filmie wideo. Zapraszamy do jego obejrzenia.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Briefing prasowy PO ws. zmiany konstytucji

»

08-05-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl