Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf.pras. | 2017-05-09 14:50 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyn opanują triathloniści

Olsztyn24
(fot. Maratomania.pl/Labosport.pl)
Pierwszy etap rywalizacji w ramach triathlonowego cyklu Elemental Tri Series odbędzie się już w najbliższą niedzielę (14.05) w Olsztynie. Zawody wchodzące w skład Pucharu Polski są dla wielu zawodników początkiem sezonu triathlonowego, który w tym roku zapowiada się niezwykle ciekawie.

Podobnie jak w latach ubiegłych zawodnicy rywalizować będą w okolicach malowniczo położonego Centrum Rekreacyjno-Sportowego „Ukiel”. Tuż przy molo znajdzie się strefa EXPO, start, strefa zmian oraz meta. Swój udział w imprezie zapowiedziało całe grono wybitnych polskich triathlonistów młodego pokolenia, między innymi: Jacek Krawczyk - zwycięzca zeszłorocznego Pucharu Polski, Tomasz Marcinek, Tomasz Brembol, Mateusz Każmierczak, Małgorzata Szczerbińska - zwyciężczyni zeszłorocznego PP, czy Hanna Każmierczak.

- Zawodom rozgrywanym w stolicy Warmii i Mazur zawsze towarzyszy doskonała atmosfera. Na starcie spotykają się debiutanci, amatorzy triathlonu, jak i profesjonaliści, dla których start w Olsztynie jest szansą sprawdzenia się po sezonie zimowym – mówi Marcin Florek, organizator zawodów.
R E K L A M A
banner
Zawody w Olsztynie odbywać się będą na trzech dystansach:
» olimpijski bez draftingu (1,5-40-10),
» sprinterski z dratingiem (0,75-20-5),
» supersprinterski z draftingiem (0,2-10-2,5).

Wszyscy, którzy przybędą w niedzielę nad Jezioro Ukiel, z pewnością nie będą żałować, ponieważ organizatorzy zaplanowali liczne atrakcje. Rywalizacja na najkrótszym dystansie wyłoni Mistrza Olsztyna w Triathlonie. Oprócz zmagań indywidualnych, na dystansie olimpijskim odbędą się także zawody trzyosobowych sztafet, w których jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie.

Odbędą się również dwie imprezy towarzyszące zawodom z cyklu Elemental Tri Series w Olsztynie. Tradycyjnie najmłodsi będą mogli wziąć udział w zawodach biegowych dla dzieci Elemental Kids, podczas których najmłodsi amatorzy biegania mogą się zmierzyć na jednym z trzech dystansów: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat). Każdy zawodnik, który ukończy Elemental Kids Olsztyn, otrzyma na mecie pamiątkowy medal. Drugą imprezą towarzyszącą będą całkiem nowe zawody biegowe dla dorosłych 10K Run Series na dystansie 10 km. Trasa z atestem PZLA będzie szybka, a na jej pokonanie zawodnicy będą mieli 1 godzinę i 30 minut. 10K Run Series wchodzi w skład cyklu Olsztyn Biega.

Zawody w Olsztynie inaugurują popularny cykl Elemental Tri Series. Następnie zawodnicy ścigać się będą w Augustowie (11.06), w Blachowni koło Częstochowy (30.07) oraz w Białymstoku (20.08).

To już ostatnia szansa, żeby się zapisać na zawody w Olsztynie. Aby wziąć udział w imprezie, należy wypełnić formularz na stronie cyklu www.triathlonseries.pl. Zapisy przyjmowane są do dnia zawodów, czyli do 14.05.2016 r. do godziny 09.00.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl