Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf.pras./d. | 2017-05-12 23:11 | Rozmiar tekstu: A A A

Elemental Tri Series Olsztyn rozpocznie sezon sportowy w Olsztynie

Olsztyn24
Uczestnicy konferencji (fot. materiały prasowe organizatora)
W niedzielę (14.05) w Olsztynie odbędą się zawody Elemental Tri Series. Impreza w Olsztynie inauguruje popularny cykl i to właśnie tutaj wielu zawodników postanawia po raz pierwszy w roku sprawdzić, jak udało im się przepracować okres zimowy. W stolicy Warmii spotkają się zarówno debiutanci i amatorzy, jak i ścisła czołówka krajowa.

Dzisiaj (12.05) odbyła się konferencja prasowa poświęcona zawodom w Olsztynie. W spotkaniu z dziennikarzami, które miało miejsce w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel, udział wzięli Piotr Grzymowicz – prezydent Olsztyna, Jerzy Litwiński – dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie, Paweł Jarski – prezes Polskiego Związku Triathlonu oraz dyrektor zarządzający Elemental Holding SA, Monika Chodyna – triathlonistka z Olsztyna, Sebastian Najmowicz – reprezentant Olsztyna oraz Marcin Florek – dyrektor Elemental Tri Series, przedstawiciel organizatora Labosport Polska.

Elemental Tri Series Olsztyn obędzie się już po raz piąty. W CRS Ukiel - po raz trzeci.
R E K L A M A
banner
- To bardzo ważne wydarzenie dla naszego miasta – powiedział Piotr Grzymowicz. - Już po raz piąty mamy okazję wspólnie z firmą Labosport Polska zorganizować triathlon w Olsztynie, co jest potencjałem, który będziemy mogli wykorzystać w przyszłości w celu realizacji imprez o jeszcze wyższym poziomie sportowym. Jestem przekonany, że impreza, podobnie jak w poprzednich latach, zakończy się ogromnym sukcesem. Zawody rozpoczynają sezon sportowy w Olsztynie.

O rozwoju imprezy mówił Jerzy Liwiński, dyrektor OSiR Olsztyn.

- Jeżeli uda nam się wydłużyć trasę kolarską i wyjechać poza Olsztyn w stronę Ostródy, moglibyśmy pomyśleć o coraz większych imprezach i rozwoju zawodów – powiedział.

Cykl już po raz drugi wchodzi w skład Pucharu Polski w Triathlonie i to właśnie zawody w Olsztynie zainaugurują tegoroczną rywalizację PP. W tym roku Puchar Polski został powiększony i łącznie będzie składał się z sześciu imprez (w tym czterech wchodzących w skład serii Elemental Tri Series).

- Decyzja o rozwoju Pucharu Polski jest decyzją przemyślaną – powiedział Paweł Jarski, prezes Polskiego Związku Triathlonu. - Chcemy podnieść rangę Pucharu Polski tak wysoko, jak to jest możliwe. Stąd rozszerzenie Pucharu do sześciu imprez, które stoją na wysokim poziomie i geograficznie się uzupełniają. Chcemy, by Puchar Polski był super ligą na poziomie krajowym, żeby wszyscy profesjonalni zawodnicy brali udział w tych imprezach. Chcemy, by prestiż tej imprezy był jak największy.

Puchar Polski w Triathlonie będzie rozegrany na dystansie sprinterskim z draftingiem dla kategorii junior młodszy, junior, młodzieżowiec i senior oraz na dystansie olimpijskim bez draftingu dla kategorii age-group.

Na tegoroczne zawody zgłosiło się już ponad siedmiuset zawodników, którzy do wybory mają jeden z trzech dystansów: olimpijskim (1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze, 10 km biegu), sprinterskim (0,75-20-5) i supersprinterskim (0,2-10-2,5). Dodatkowo na dystansie olimpijskim można wystartować w trzyosobowej sztafecie. Na dystansie supersprinterskim ponownie odbędą się Mistrzostwa Olsztyna w Triathlonie. Najmłodsi mogą wystartować w zawodach biegowych Elemental Kids na dystansach 200 m, 500 m lub 1000 m.

Nowością w tym roku jest impreza towarzysząca cyklowi – bieg na dystansie 10 km o nazwie 10K Run Series, będący jedną z części akcji Olsztyn Biega. Zawody biegowe odbędą się przed triathlonem. Trasa będzie szybka i atestowana.

- W tym roku oprócz triathlonu odbędzie się również bieg na 10 km. Społeczność Olsztyna to nie tylko triathloniści, ale też biegacze. W ramach jednej imprezy zapraszamy obie grupy sportowców. Lista startowa rośnie z dnia na dzień, w tym momencie na imprezy zapisało się już ponad 700 osób. Dla najmłodszych mamy Elemental Kids, czyli wyścigi dla dzieci i młodzieży, gdzie maluchy już od pierwszego roku życia mogą wystartować na dystansie 200 m, a starsza młodzież na dystansie 1 km – poinformował Marcin Florek.

Na dystansach sprinterskim oraz supersprinterskim będzie dozwolona jazda w grupie, czyli drafting.

- Jest to jedyny cykl, gdzie młodzież oraz zawodnicy polskiej elity mają okazję wystartować razem. Elemental Tri Series mocno promuje formułę z draftingiem, czyli jazdę w grupie. Nie jest to jeszcze mocno rozpowszechniona formuła w Polsce, ale uważamy, że sport olimpijski jest na tyle ważny, że zawodnicy muszą mieć gdzie się ścigać. Podczas naszego cyklu mają ku temu okazję – dodał Florek.

Podczas konferencji organizatorzy zawodów, czyli Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie oraz firma Labosport Polska podali, że może dojść do odwołania etapu pływackiego ze względu na niską temperaturę wody w Jeziorze Ukiel. W takim przypadku rozegrany zostanie duathlon, czyli bieg-rower-bieg. Ostateczna decyzja zostanie podjęta przez sędziego głównego w dniu zawodów godzinę przed pierwszym startem. Informacja zostanie podana na oficjalnej stronie cyklu www.triathlonseries.pl.
 
UWAGA! W związku z organizacją imprezy w niedzielę nie będzie możliwości wjazdu na parkingi 1 oraz 2 przy CRS Ukiel. Dla zawodników oraz kibiców udostępniony będzie parking nr 3. Dojazd do parkingu możliwy będzie od ul. Bałtyckiej (przez ul. Żeglarską). Dojazd od ul. Sielskiej będzie zablokowany.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl